Tuncay Güney ortaya çıktı

Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsmail Yıldız’ı tanımadığını, Yıldız’ın da ne kendisini ne de Fethullah Gülen’i tanıdığını sanmadığını belirterek, ”Ölmedim, yaşıyorum. Benim ve Fethullah Gülen’in ismi kullanılarak bir yerlere şifreli mesaj yolladılar. Bu en iyi şifreli mesaj yöntemlerinden birisi” diye konuştu.

Kendisinden haber alınamadığı şeklindeki haberler üzerine, birçok basın kuruluşunun kendi ağzından açıklamalar yayımladığını ifade eden Güney, şunları söyledi:

”Prensip olarak 2 yıla yakındır hiçbir basın kuruluşu ile röportaj yapmıyorum. Sadece sizin aracılığınızla açıklıyorum. Bunlar kriptolu konuşuyorlar. Biri ABD’de diğeri Toronto’da iki isim. Niye kullanıyorsun? Tanıyor musun? Hayır.”

İsmail Yıldız’ın sözlerinin basında yer almasından sonra annesi ile telefonda görüştüğünü söyleyen Güney, ”Kötü haber, tez ulaşmış. Herkes merak içinde beni arıyor” dedi.

Son durumu avukatı ile istişare ettiğini de kaydeden Tuncay Güney, adını değiştirmediğini ama sadece telefonlarının değiştiğini belirtti.

Tuncay Güney, Toronto’da 2 yıl önce bir lokantada tehdit edildiğini belirterek, ”Böyle hayat mı olur? Ölüm korkusu ile her gün ölmektense bir kere ölürüm daha iyi. Ne yapacaklarsa yapsınlar” diyerek aldığı tehditler karşısında Kanada’dan koruma talep etmediğini kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.