Türkiye neden tek aşı anlaşmasına mahkum? CHP’li isimden çarpıcı iddia

CHP’li Murat Emir, “Bizim bir aşıya mahkum edilmemiz ile bu aşıdan birilerinin para kazanması arasında doğrudan bağlantı var. Birileri zenginleştiriliyor. Ve bu birilerinin ucu Saray’a kadar dayanıyor” dedi.

Emir geçen eylülde de, koronavirüs verilerinin gerçeği yansıtmadığını iddia etmiş ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek, “Sayın Bakan bu belge doğru mudur? Bu belge doğru ise artık halkımıza gerçekleri söylemenin vakti gelmiştir” demişti.

ÖNEMLİ İDDİA

Gazeteci Semra Topçu’nun Youtube kanalına konuk olan CHP’li Emir şunları şöyledi:

“Net bir takvim ilk günden beri açıklanmadı. 50 milyon doz aşının alındığını söylendi. Sonra baktık ki işler öyle yürümüyor, aşı bir türlü gelmiyor. Cumhurbaşkanı 30 milyon doz bekliyoruz anlamına gelebilecek bir şey söyledi. Sayın Bakan 50 milyon doz lafını ağzına almamaya başladı.

(Aracı firma) Sözleşme yaptınız mı? Sözleşme varsa her birim aşıyı kaç liraya aldınız ve aracı firma kaç lira kazanıyor? Bu soruların cevaplanması lazım. Bizim bir aşıya mahkum edilmemiz ile bu aşıdan birilerinin para kazanması arasında doğrudan bağlantı var. Birileri zenginleştiriliyor. Ve bu birilerinin ucu Saray’a kadar dayanıyor.

Türkiye’yi bir aşıya mahkum ediyorsun ve o aşıyı alırken de fiyatı belli değil, sözleşmesi belli değil, aracıların ne kadar kazandığı belli değil. Bir ucu da bakanlığın içine dayanıyor. Biz bunların bir kısmını belgeleyemediğimiz için somut isim vermiyoruz. Ama bu hikayenin böyle yürüdüğünü görmek için uzman olmaya gerek yok. Aşıda da kötü kokular geliyor maalesef.

Niye bir tek aşıda ısrar ettiniz? Bu sorunun cevabı yok. 12 tane test kiti vardı, 1 test kitinde ısrar ettiler. Hala bilimsel verilerinin olmayan bir şeye bilim kurulumuz onay verdi. Nedenini bilmiyoruz. Burada hiç kimse sürecin şeffaf yürütüldüğünü iddia edemez.”

RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
https://youtu.be/Cn1wR3iHhm0

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.