WP’ye içini döktü: ”Muhalefet susturuluyor”

Kılıçdaroğlu, “2007’den bu yana yüzlerce kişi silivri cezaevinde yargılanmadan yatıyor. Henüz bir tane bile mahkumiyet kararı yok. Yargı tehlike altında. Bu davalar Türkiye’nin geçmişteki yanlışlarını düzeltmek için fırsat olabilirdi ama onun yerine muhalefeti susturup özgürlükleri bastırmak için kullanıldı” diye yazdı.

Cezaevinde bulunanlar arasında 8 milletvekili olduğunu da hatırlatan Kılıçdaroğlu, ”Türkiye’de insanlar, suçu kanıtlanana kadar masum değil, masumiyeti kanıtlanana kadar suçlu görülüyor” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, muhafeletin ağır baskı altında olduğunu da belirtti.

Kılıçdaroğlu yazısında şöyle dedi:

“AKP muhaliflerini bastırma konusunda sistematik ve acımasız. Bu amaçla ağır vergi cezaları, yasadışı kaset kayıtları ve telefon dinleme yöntemleri kullanıldı.”

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin Arap dünyasına model olamayacağını da savundu:

“Sadece kendi içinde barışa sahip olan bir ülke, komşularına rol model olabilir. Kendi içinde kutuplaşma ve bölünmelerle kuşatılmış bir ülke başarısızlığa mahkumdur.”

CHP lideri makalesini, “AK Parti iktidarının kalıcı olmayacağı” yorumuyla bitirdi, “Baskı, korku ve özgürlükleri kısıtlayarak bir iktidar ömrünü uzatabilir ancak tarihte hiçbir hükümet bu şekilde kalıcı olamadı. Türkiye de istisna olmayacaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.