Yaralı gencin tedavisi sürüyor

Yaralı gencin tedavisi sürüyor

0
PAYLAŞ

1 Mayıs olaylarında başına isabet eden gaz bombasıyla ağır yaralanan liseli genç kız Dilan Alp’ın yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. İşte Dilan’ın hastaneye kaldırılmadan önce, olay yerindeki ilk görüntüleri.

İlk müdahale kafatasındaki çökmenin iyileştirilmesine yönelik oldu. Edinilen bilgiye göre beyin fonksiyonları normal hale getirilen genç kız daha sonra bir başka hastaneye sevkedildi. Sevkin, Eğitim ve Araştırma hastanesinin yoğun bakım servisinde yer olmaması nedeniyle yapıldığı, tedavinin yoğun bakım servisinde süreceği öğrenildi. Öte yandan olaydan haberdar olduktan sonra hastaneye gelen Dilan’ın anne ve babası da gözyaşı döktü.

Baba Ali Alp kızının sevki sırasında “hedef gösterip ateş ettiler, gaz bombası atıldı bunun hesabını soracağız” diye bağırdı.

Tarlabaşı’nda başına isabet eden gaz bombası kapsülü nedeniyle yaralanan Dilan Alp (17) başka bir hastane sevkedildi. Dilan Alp’e olayın ardından çağırılan sağlık ekipleri ilk müdahalede bulundu. Alp daha sonra Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. (Hasan YILDIRIM – Ozan URAL – İbrahim AKTÜRK / İstanbul DHA)

BİR CEVAP BIRAK

17 − 10 =