Yazılı basında sansürün karnesi açıklandı

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala, adayların medya karneleri de belli oldu.

Devlet kanalında ve özel kanallarda muhalefete yönelik sansür devam ederken, Ajans Press, 1 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında yazılı basın özelinde gerçekleştirilen araştırmayı açıkladı. Buna göre, medyada en çok yer bulan aday 46.462 haberle Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu.

Medya takip kurumu Ajans Press’in seçimler öncesi 1 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında yazılı basın özelinde gerçekleştirdiği araştırmaya göre, en çok konuşulan aday Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu. Erdoğan’la ilgili 46.462 haber yapıldı.

İNCE İKİNCİ, AKŞENER ÜÇÜNCÜ SIRADA

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, gerçekleştirilen medya incelemesinde 17.204 yazılı basın haberiyle en çok konuşulan ikinci aday olurken, İYİ Parti genel başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener 10.266 haberle listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, hakkında çıkan 4.504 haberle listenin dördüncü sırasında yer alırken, HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş 3.523 yazılı basın haberiyle en çok konuşulan adaylar arasında beşinci sıraya yerleşti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.