Yurtdışında değil bahçeli evdeymiş

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün gece teslim alınarak Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen C.G’nin buradaki emniyet görevlileriyle sohbeti sırasında, Münevver Karabulut’u olay günü okulundan aldığını anlattığı bildirildi.

Karabulut’u evine götürdüğünü anlatan C.G’nin, olaydan sonra firari olduğu süre içerisinde ise hiç yurt dışına çıkmadığını, bilmediği bir yere tanımadığı bir kişi tarafından götürüldüğünü söylediği belirtildi. C. G’nin kaldığı bu bahçeli evde gündemi sürekli takip ettiğini ifade ettiği kaydedildi.

Emniyete getirilişi sırasında, psikolojisinin iyi olmadığı görülen C.G’nin, olaydan pişmanlık duyduğunu söyleyerek, ”Keşke o ölmeseydi de ben ölseydim” diye konuştuğu öğrenildi.

Münevver Karabulut’un öldürüldükten sonra başının kesilmesine ilişkin ise C.G’nin, ”Cesedin bavula sığmadığı” gerekçesini gösterdiği öne sürüldü.

Bu arada, katil zanlısı C.G’nin yakalanmasına ilişkin sürecin emniyet yetkililerinin tahmin ettiği şekilde işlediği, tahmin dışında hiçbir olayın gerçekleşmediği kaydedildi.

Zanlı C.G’ye, Münevver Karabulut’un öldürülmesi ve sonrasında bir yada birden fazla kişinin yardım ettiği düşüncesiyle soruşturmanın sürdürüldüğü, yeni tespit ve değerlendirmelere göre başka gözaltılar olabileceği belirtildi.

Emniyet yetkilileri, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın göreve geldiği zaman ilk istediği dosyanın Münevver Karabulut cinayeti dosyası olduğu ifade edilerek, Çapkın’ın ”Çember daraldı” sözlerinin boş olmadığına dikkat çekildi.

Öte yandan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Valisi Muammer Güler aracılığıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü personelini bu olaydan dolayı tebrik ettiği de öğrenildi.

C.G ÇOCUK MAHKEMESİNDE

Münevver Karabulut’un katil zanlısı C.G, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Gülhane’deki İstanbul Çocuk Mahkemeleri binasına getirildi.

Üsküdar’daki Çocuk Şube Müdürlüğünden çıkarılan katil zanlısı C. G, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilerek burada sağlık kontrolünden geçirildi.

Sağlık kontrolünün ardından C.G, geniş güvenlik önlemleri altında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Gülhane’deki Çocuk Mahkemeleri binasına getirildi. C.G’nin getirilişi sırasında, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimler, mahkeme binası ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Mahkemenin Gülhane Parkı girişi kapısında toplanan gruptakileri de emniyet birimlerinin önlemleri altında güvenlik şeridi dışında tutuluyor.

C.G’nin, burada pedagog, psikolog ve sosyal hizmet uzmanı eşliğinde, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Öztürk tarafından ifadesinin alınması bekleniyor.

CİNAYETİ 2 SAVCI SORUŞTURACAK

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili soruşturması için ikinci bir savcı görevlendirildiğini bildirdi.

Sultanahmet’teki İstanbul Adliyesine gelen Başsavcı Engin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, söz konusu soruşturma ile ilgili çok geniş bir açıklama yapmaya hem hukuken hem de fiilen bir imkan olmadığını belirtti.

”Soruşturmayı başından beri bir savcı arkadaşımız büyük bir dikkatle, itina ile yürütüyordu. Bu noktaya kadar geldi. Ancak bugün itibariyle gerek olayın ve soruşturmanın mahiyeti, gerekse şüphelinin yaşı, hukuki konumu gibi sebepler dikkate alınarak bir savcı arkadaşımız daha görevlendirildi. Şimdi iki savcı arkadaşımız tarafından yasa gereği büyük bir dikkatle, itinayla soruşturma yapılacak. Herhangi bir kuşku olmasın.”

Başsavcı Engin, soruşturmanın ilerleyen safhalarında da kamuoyunun yasal çerçeve içerisinde bilgilendirileceğini de sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABER: Ve Cem Garipoğlu teslim oldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.