“Özür dilenirse dava yok”

Yolsuzluk iddialarıyla ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşebileceğini ve bu olduğunda büyük ihtimalle kendisinden özür dileneceğini söyleyen Mehmet Özhaseki, aksi halde dava açacağını belirtti.

Özhaseki, ”Bütün evrakı alır götürürüz. Onlar da hukukçularını, mühendislerini, bilirkişilerini çağırırlar anlatırız ki büyük ihtimalle ‘Kusura bakmayın, özür dileriz, hakkınızı helal edin’ diyeceklerdir” dedi.

Özhaseki, bunların gerçekleşmemesi halinde dava açacağını keydetti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Tüm Terör Mağduru ve Aileleri Güç Birliği Derneğinin (TEMADER) kuruluş yıldönümü ve 2010 Başarı Hizmet Ödülleri Töreni’ne katılmak için Dedeman Otel’e gelişinde, gazetecilerin yolsuzluk iddialarıyla ilgili sorusu üzerine açıklama yaptı.

Başkan Özhaseki, yıllar önce yaşanan, bağımsız yargı tarafından kararı verilen bir dosyanın, aradan 1.5-2 yıl geçtikten sonra Meclis gündemine getirilip bir anda suçlanmasının kendisine garip geldiğini söyledi.

Bir gazetecinin ”Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu’nu mahkemeye vereceği” yönündeki açıklamasını anımsatması üzerine Özhaseki, şunları kaydetti:

”İlk günden itibaren şunu söylüyorum, eğer Kemal Bey beni çağırırsa, ‘Gelin bir çayımızı için konuşalım’ derse, dosyalarımı alıp gitmeye hazırım. Bütün evrakı alır götürürüz, eğer istiyorsa ekibimle birlikte giderim. Onlar da hukukçularını, mühendislerini, bilirkişilerini çağırırlar anlatırız ki büyük ihtimalle ‘Kusura bakmayın, özür dileriz, hakkınızı helal edin’ diyeceklerdir. Bu denildiği anda zaten dava falan açmayacağım.

Veya Kemal Bey, ‘Gel televizyonda konuşalım’ derse, kabul buyururlarsa buna da hazırım. Yok bunların hiçbirisi olmayacaksa, 70 milyonun izlediği bütçe görüşmelerinde eline dosyayı alıp Kayseri Büyükşehir Belediyesinde hırsızlık, yolsuzluk gibi suçlamalarla dosya sallayıp da bir müddet sonra bu işi sönmeye bırakıp, küllendirip kaybolacaklarsa, o zaman dava açacağım. Bu benim doğal hakkım.”

Kendisinin 17 yıldır belediye başkanı olduğunu ifade eden Özhaseki, ”Biz onurlu insanlarız. Bir tek gün ceza almadım, şu anda adliyelerde süren bir tek davam yok, bir tek şikayet dilekçesi bile yok. Böyle suçlamalarda da o zaman hakkımı sonuna kadar arayacağım, maddi, manevi tazminat davası açacağım. Bunları sonuna kadar takip edeceğim” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.