1 yılda 46 bin gönüllü ağaca sarıldı!

Kuruluşunun 20. yılını kutlayan TEMA Rize Temsilciliği ise 2013 yılında olduğu gibi 2014 yılında da il nüfusuna göre yapılan sıralamada en çok gönüllü kazandıran il oldu.

GÖNÜLLÜLÜKTE SONLARDAKİ TÜRKİYE’DE TEMA REKOR KIRDI

İngiltere merkezli Charities Aid Foundation tarafından yayımlanan Dünya Bağışçılık Endeksi’ne göre Türkiye gönüllü faaliyetlere katılımda 135 ülke arasında 132’nci sırada yer alıyor. Gönüllülük konusunda sondan üçüncü sırada yer alan Türkiye’de gönüllü faaliyetlere katılım oranı yüzde 10’u geçmiyor. Bu çerçevede TEMA Vakfı, gönüllülük faaliyetlerine katılım oranı düşük olan Türkiye’de rekor gönüllü sayısına ulaştı.

GÖNÜLLÜ KATILIMINDA RİZE İKİ YILDIR İLK SIRADA

Kuruluşunun 20. yılını kutlayan TEMA Vakfı Rize Temsilciliği ise 2013 yılında olduğu gibi 2014 yılında da il nüfusuna göre yapılan sıralamada en çok gönüllü kazandıran il oldu.

500 BİNİ AŞKIN GÖNÜLLÜ DOĞA İÇİN ÇALIŞIYOR

Toplamda yarım milyonu aşkın doğa gönüllüsü ile doğal varlıkları koruma mücadelesini sürdüren TEMA Vakfı, 2014 sonu itibariyle 80 il, 308 ilçe, 37 mahalle ve 122 üniversitede faaliyetlerini sürdürüyor. Doğa koruma alanında Türkiye’nin en yaygın sivil toplum örgütü olarak bilinen TEMA Vakfı, erozyon başta olmak üzere ormanların yok edilmesi, çölleşme, iklim değişikliği ve biyo-çeşitliliğin kaybolması konularda kamuoyu oluşturmaya çalışıyor. Gençlik örgütlenmesine önem veren TEMA Vakfı, üniversitelerde Genç TEMA Toplulukları kurulmasını sağlayarak gençleri gönüllülük yoluyla doğa mücadelesine dâhil etmeyi amaçlıyor.

TEMA BAŞKANI ATAÇ: ‘BAŞARININ SIRRI HALK HAREKETİ OLMAK’

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, vakfın 22 yıllık geçmişinde kazanılan başarıların temelinde gönüllülük esasıyla çalışan bir halk hareketi olmasının yattığının altını çizerek, “Yürütülen çalışmalardaki en büyük gücümüzün yaygın saha örgütlenmemiz ve gönüllülerimiz olduğunu biliyoruz. Anadolu kültüründe çok önemli bir yere sahip olan toprağı koruma mücadelemizde yanımızda olan tüm gönüllülerimize sonsuz teşekkür ederiz. Gönüllülerimizin katkıları ve çalışmaları ile doğal varlıklarımıza sahip çıkmaya var gücümüzle devam edeceğiz” görüşünü dile getirdi.

TEMA RİZE TEMSİLCİLİĞİ GÖNÜLLÜ KATILIMINDA BİRİNCİ OLDU

TEMA RİZE TEMSİLCİSİ NEVZAT ÖZER GÖNÜLLÜLERLE

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.