İADD’den ücretsiz tiyatro kursu

İADD’den yapılan açıklamada 14  Ocak – 4  Subat   tarihleri arasında “9-15 Shacklewell Lane London E8 2DA ” adresindeki merkezinde ücretsiz tiyatro kursları düzenleneceği belirtildi.


Açıklamada, “Cumartesi gunleri saat 15.00 den 18.00’a kadar sürecek  dört haftalık kursu, Atatürk Kültür Merkezinde, çeşitli gruplarla,  pek çok tiyatro kursu düzenlemiş olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu Umut Ulaş verecek” denildi.


Açıklamada şu bilgiler de yer aldı:


“Her türlü yaş grubuna açık olacak   kursların sonunda, katılanların  yeteneği, ilgisi ve yaşlarina göre belirlenecek gruplar, yeni yılda faaliyetlerine  devam ederek, Umut Ulaş’ın eğitiminde,  oyun hazırlığına girişecekler. Bu calışmaların sonunda bir tiyatro grubu oluşturulması hedefleniyor. Londra’da yaşayan Türklerin ve gençlerin kendi amatör tiyatrolarını  kurmalarında araç olacak bu girişim için sponsorlara ihtiyacları olduğuna  değinen,  İADD Başkanı Nilgün Atalay Ergök, bu kursların  ozellıkle gençlere, kendi kişiliklerini ve kültürlerini tanımak, yaşatmak  ve yansıtmak olanağı vermesi açısından yararlı olacağına inandıklarını belirtti.”


KURS PROGRAMI


14 Ocak ,Cumartesi: Hareket,diksiyon,mimik. 
21 Ocak , Cumartesi: Diksiyon,rol,oyunculuk. 
28 Ocak, Cumartesi: Doğaçlama,oyunculuk,sahne. 
4 Subat, Cumartesi: Calışılacak olan bir sahnenin oynanması,eğitim süreci üzerine sohbet.


Tarih: 14 Ocak,21 Ocak,28 Ocak,4 Subat  2006 , Cumartesi
Saat : 1500 -18.00
Yer: Atatürk Kültür Merkezi 9-15 Shacklewell Lane London E8 2DA
Başvuru telefonları: Umut Ulas  0789  9940378,  Jale  Ozer 07887 485394


FOTOĞRAF: İADD Başkanı Nilgün Atalay Ergök

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.