Şaka değil gerçek…

TRT, içinde “domuz” karakterleri bulunan çizgi filmlere yasak getirdi. Çocukların çok sevdiği dünyaca ünlü “Winnie the Pooh” adlı çizgi film TRT’den “içinde domuz karakteri var” diye onay alamadı.


Ünlü çizgi film şirketi Walt Disney’in yayına hazırladığı “Winnie the Pooh” çizgi filminde yer alan ‘Piglet’ karakterinin “domuz” olması yapımın TRT’den onay alamamasına neden oldu. Walt Disney Production tarafından TRT’ye gönderilen seyir kasetlerinin arasındaki “Winnie the Pooh” ve içinde domuz karakterleri olan diğer çizgi filmlerin değerlendirme aşamasında elendiği belirtildi.


‘Piglet’ karakterinin montajlanmaya çalışıldığı, ancak bu karakter ana kahramanlardan biri olduğu için filmin yapısının bozulacağı gerekçesiyle yayınlanmaktan tamamen vazgeçildiği iddia edildi.


PSİKOLOGLAR TAVSİYE EDİYOR


“Winnie the Pooh” adlı çizgi film serisinin başta Amerika ve İngiltere olmak üzere gösterildiği ülkelerdeki psikologlar tarafından çocuklu ailelere tavsiye edildiği öğrenildi. TRT, bundan önce de Walt Disney Company’den onbinlerce dolar vererek Muppet Show, Cesur Piliç ve Oyuncak Hikayesi adlı çizgi filmleri almış ancak, içlerindeki domuz karakterleri yüzünden filmleri rafa kaldırmıştı.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 + 15 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.