16 C
İstanbul
Cumartesi, Ekim 24, 2020
Ana Sayfa DÜNYA Akıl sağlıkları konusunda atıştılar

Akıl sağlıkları konusunda atıştılar

ABD Başkanı Donald Trump ve Temsilciler Meclisinin Demokrat Başkanı Nancy Pelosi, birbirlerine ”akıl sağlığının yerinde olmadığı” yönünde hakaretlerde bulundu.

Trump’ın, kendisine “Rusya soruşturmasının üstünü örttüğü” suçlamasını yönelten Pelosi’ye sert tepki göstermesiyle başlayan atışma, ikili arasında hakaretler içeren söz düellosuna dönüştü.

Pelosi, Trump’ın kendisi ve bazı Demokrat vekillerle Beyaz Saray’da yaptığı görüşmeyi Rusya soruşturmasına tepki gösterip yarıda kesmesinin ardından, ”ülkenin iyiliği” için Trump’ın ”dengesiz” davranışlarına ailesinin müdahale etmesi gerektiği değerlendirmesinde bulundu.

Trump ise cevap vermekte gecikmediği Pelosi için ”deli” ve ”işe yaramaz” ifadelerini kullanarak, uzun süredir izlediği Pelosi’nin eskisi gibi olmadığını ve akıl sağlığını yitirdiğini belirtti.

trump pelosi.jpg

Nancy Pelosi ise bunun üzerine Trump’a Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

Pelosi, ironik paylaşımında, ”Son derece istikrarlı dahi, ne zaman başkan gibi davranmaya başlarsa o zaman kendisiyle altyapı, ticaret ve diğer konular üzerinde çalışmaya başlayacağım.” dedi.

Trump ve Pelosi arasında yaşanan atışma ABD medyasında ise ”hakaretler hava uçuşuyor”, ”ülkenin seçilmiş en üst düzey yetkilileri birbirlerinin akıl sağlığını sorguluyor” şeklinde yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!