“Artık 94’lerdeki Kürtler değiliz”

Kışanak, Hatay’ın İskenderun ve Merkez İlçesi Antakya’ya bazı temaslarda bulundu ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Öğrenci Derneği Üyeleriyle bir araya geldi. Gündeme ilişkin dernek üyelerine “Siz rahat olun” diyen Kışanak biri bağımsız 9’u BDP’li Milletvekili hakkında hazırlanan fezlekeye ilişkin bu fezlekeyi 10 kişiye yönelik olarak algılamadıklarını, bunu herkese yapılmış bir siyasi müdahale olarak algıladıklarını söyledi.

Kararın siyasi kriz meydana getireceğini dile getiren Kışanak “Böyle bir siyasi kriz yaratacak karara ortak olacakların her birinin tek tek şapkalarını önlerine alıp düşünmesi lazım. Yapsınlar. Biz bedel ödeyerek geldik. Bu konuyu fazlaca polemik konusu yapmaya gerek yok.” dedi.

Kürt halkının 1994’lerdeki Kürtler olmadığını da sözlerine ekleyen Kışanak, “Şunu bilsinler ki Türkiye 94’lerin Türkiye’si değil. Kürtler de 94’lerin Kürtleri değil. Bu ülkede demokrasi ve barış isteyenlerde 94’lerdeki gibi değiller. Bu gün karşılaşacakları 94’ü çok çok aşan büyük şeyler olacaktır. Ve bunun heralde hesabını kitabını doğru yaparlar. Doğru yapmayanlarda kaybetmeye mahkumdur. Kaybetmek istiyorlarsa buyursunlar” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × one =