Aykut Kocaman istifa etti

Aykut Kocaman istifa etti

0
PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe’de sürpriz bir istifa yaşanıyor.

Sarı-lacivertli kulübün teknik direktörü Aykut Kocaman’ın, yönetime istifasını sunduğu bildiriliyor.

NEDEN İSTİFA ETTİ?

NTV Spor Fenerbahçe muhabiri Aykut Yıldırım, dün yapılan yönetim kurulu toplantısından önce Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman’ın bir araya geldiği ve transferler hakkında görüştüğünü, her şeyin normal bir görüntüde olduğunu ancak yönetim kurulu toplantısından sonra Kocaman’ın, yaşananlardan ve süreçten yorulduğunu belirterek Fenerbahçe Yönetim Kurulu’na istifasını sunduğunu ifade etti.

NTV Spor muhabiri, Asbaşkan Ali Yıldırım’ın da istifa ettiği yönünde bilgiler geldiğini sözlerine ekledi.

Kurul, bugün bir araya gelerek Aykut Kocaman’ın istifasını değerlendirecek.

‘DEVAM EDECEK GÜCÜM KALMADI’

Aykut Kocaman, geçen sene Aralık ayında 3-1 kaybettikleri Karabükspor karşılaşması sonrası istifa etmiş, istifasını ”Devam edecek gücüm kalmadı” sözleri ile açıklamıştı.

Yıldırım, 22 Aralık 2012’deki istifa kararını şu sözlerle duyurmuştu:

“Yaklaşık 2.5 yıldır çok şerefli bir görev olan Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü’nü yaptım. Bizim gibiler için, hemen her yerde bu formanın özellikle bir şekilde prestijini ve kredisini kullanmış insanlar için zirve burasıdır. Burayı yaşadım.

Ancak açıkçası bunu devam ettirebilecek gücü hissedemiyorum kendimde. Bu maçla beraber Fenerbahçe’deki görevime son veriyorum. Taraftar çok net bir şekilde haklı. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Pek çok şeyle mücadele etmeye çalıştık.

Zaman zaman saha içinde, zaman zaman saha dışında doğru şeyler yaptık, yanlış şeyler yaptık. Bütün bunların hepsi Fenerbahçe adınaydı. Yapabildiklerimiz bu kadardı. Bu şerefli görevi burada bırakıyorum. Herkese çok çok teşekkür ediyorum.”

YÖNETİM KABUL ETMEMİŞTİ

Fenerbahçe Yönetim Kurulu’ndan, yapılan açıklamada ise Kocaman’ın istifasının kabul edilmediği bildirilmişti.

Spor Toto Süper Lig’i ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe, Trabzonspor ile olan mücadelesini 1-0 kazanarak, iki kez üst üste Ziraat Türkiye Kupası’nın sahibi olmuştu.

SON BİLGİ

HaberTürk’e göre Aykut Kocaman ile Ali Yıldırım’ın istifalarını kabul eden Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın bu yaşananların ardından çok sinirlendiği ve yakın çevresine “Ne istifası… İkisini de ben kovdum” dediği iddia edildi.

BİR CEVAP BIRAK

16 − 13 =