Aziz Yıldırım Metris’e gönderildi

Aziz Yıldırım Metris’e gönderildi

0
PAYLAŞ

Şike soruşturmasında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, anjiyo olduktan sonra yeniden emniyete getirildi. Yıldırım, Emniyet’e götürülürken izdihama neden olan Fenerbahçe taraftarları “En büyük başkan bizim başkan” sloganları attı.

Tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilen Fenerbahçe kulübü başkanı Aziz Yıldırım bir kez daha hakim karşısına çıktı ve İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifade verdi. İfadenin ardından Yıldırım için verilen karar açıklandı. 7 gündür gözalltında tutulan Yıldırım, şike soruşturması kapsamında tutuklandı.

Yıldırım, mahkemedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından ambulansla Metris Cezaevi’ne götürüldü. Ambulans Metris’e ulaştığı sıralarda polis ve Fenerbahçe taraftarları arasında gerginlik yaşandı.

Aziz Yıldırım’ın avukatlarının tutuksuz yargılama talep ettiği ancak şu an için böyle bir şeyin mümkün olmadığı da bildirildi.

Kararın açıklanması Fenerbahçeli taraftarlar ve polis arasında da arbede çıkmasına neden oldu. Olaylar sonrasında bir basın mensubu yaralandı.

Çevik kuvvet adliye önünde etten bir duvar ördü. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde önceki günlere çok daha fazla güvenlik kuvveti bulunduruluyor.

ADLİYE SAATLERİ

Pazar günü saat 14:00’e kadar hastanede kontrol altında tutulan Yıldırım, sağlık durumunun normale dönmesinin ardından tekrar adliyeye götürüldü.

Basın mensuplarının görüntü almasını önlemek isteyen polisin arka kapıdan çıkardığı Yıldırım’ı bir saat önce de avukatı ziyaret etmişti.

Yıldırım’ın Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde nöbetçi İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yapılan yaklaşık 5 saati bulan sorgusu sırasında, duruşma salonuna 2 kez sağlık ekipleri çağrıldı.

Aziz Yıldırım’ın sorgusu başladıktan yaklaşık 2 saat sonra duruşmaya kısa bir süre ara verildi. Sorgulama, verilen aranın ardından devam ederken, bir süre sonra mahkeme salonundan dışarı çıkan Yıldırım’ın avukatı, çağırdığı doktorla birlikte salona geri döndü. İçeriden bir süre sonra çıkan sağlık ekipleri, aradan zaman geçtikten sonra tekrar içeri çağrıldı.

Sorgu sırasında adliye binası dışına getirilen bir ambulansın dışında, ilerleyen saatlerde ikinci bir ambulans da adliye giriş kapısının tam yanına çekildi.

Aziz Yıldırım’ın sorgu sırasında şekerinin yükselmesi ve geçen zamanda düşürülememesi üzerine Yıldırım, İstanbul Adliyesinden bugün taburcu edildiği Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yeniden gönderildi.

Aziz Yıldırım’ın doktoru Serdar Erkan, adliye çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada ”iki defa kendisini kötü hissettiğini söyledi ve kontrol ettik. Şekerine baktık. 240 çıktı. 112 Acil doktorlarını çağırdık. Ambulansa gidildi ve serum takıldı. Şekeri düşmedi. Bunun üzerine, ifade veremeyecek duruma geldiği için hastaneye sevk edildi” diye konuştu.

Bu arada, Aziz Yıldırım’ın Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinden saat 21:00 sıralarında getirildiği İstanbul Adliyesi önünde de Fenerbahçeli taraftarlar sorgu boyunca bekleyişini sürdürdü.

Polis, basın mensuplarına zaman zaman sözlü sataşmalarda bulunan taraftarlar ve gazeteciler arasında ise barikat kurarak, taraftarların bir taşkınlık yapmasını önledi.

‘FENERBAHÇE CUMHURİYETİ SAĞLIKLI VE BAŞARLIYSA…’

Fenerbahçe Kulübü, kulüp başkanı Aziz Yıldırım’ın tutuklanma kararının açıklamasının ardından resmi internet sitesinin açılış sayfasına, merhum spor yazarı İslam Çupi’nin Fenerbahçe’ye ilişkin sözlerinden bir bölüm koydu.

Sarı-lacivertli kulüp, resmi internet sitesinin açılış sayfasında, İslam Çupi’nin şu sözleri yer verdi:

”Türkiye’de, Fenerbahçe Cumhuriyeti sağlıklı, başarılı ve ilkse bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur. Esnafın yüzü güler, perakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz. Tiyatrolar, sinemalar, sazlar, barlar, meyhaneler fuldur. Statlar Türkiye’nin her vilayetinde lebalebtir. Fenerbahçe gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür. Kötü (!) uğurlanmasına rağmen, Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşanan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte. Adı konamaz.”

Bu arada FBTV de Aziz Yıldırım’ın, Fenerbahçe’ye olan sevgisini dile getirdiği demeçlerini de yayınladı.

TRABZON’DA YÜRÜYÜŞ

Trabzon’da da toplanan bir grup Trabzonspor taraftarı, soruşturma kapsamında tutuklanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’nin şikeye karıştığını öne sürerek, şampiyonluğun kendilerine verilmesi amacıyla yürüyüş yaptı. Ancak Trabzonspor kulübü taraftarını sakin olmaya çağırdı.

ÇORUM’DA DESTEK EYLEMİ

Çorum’da bir grup Fenerbahçe taraftarı, takımlarına destek amacıyla alkışlı tezahüratlı eylem yaptı. Genç Fenerbahçeliler ve Fenerbahçe Çorum Derneği üyesi bir grup taraftar, Kültür Sitesi önünde toplandı. Grup adına konuşan Yaşar Cesaret, Fenerbahçe’nin şanlı ve başarılarla dolu bir tarihe sahip olduğunu söyledi.

Her durumda Fenerbahçe taraftarının takımının yanında olduğunu vurgulayan Cesaret, bu süreçte de takımlarını yalnız bırakmayacaklarını belirtti. Açıklamanın ardından taraftarlar, bir süre alkışlı eylem yaparak, tezahüratlarda bulundu. Grup, Fenerbahçe bayrağı önünde fotoğraf çektirdikten sonra dağıldı.

ANKARAGÜCÜ KULÜP BAŞKANI GÖKÇEK: KARARA ÇOK ÜZÜLDÜM

Ankaragücü Kulüp Başkanı Ahmet Gökçek, Aziz Yıldırım hakkında tutuklama kararı alınmasına çok üzüldüğünü söyledi. Gökçek, ”Gerçekten çok ama çok üzülüyorum. Yıllarını futbola vermiş bir futbol adamının düştüğü bu durum beni çok üzüyor. Umarım gerçekler, en kısa zamanda, herkesin anlayabileceği ve gönülleri rahatlatabilecek şekilde açıklık kazanır” dedi.

Şu anda konuyla ilgili fazla bilgileri olmadığını ifade eden Gökçek, Futbol Federasyonu ile kulüp yetkililerinin yarın bir araya geleceğini hatırlattı ve tablonun bu toplantı sonrasında netleşebileceğini belirtti.

ŞENES ERZİK: KONUŞMAM DOĞRU OLMAZ

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın tutuklanması kararıyla ilgili bir açıklama yapmasının doğru olmayacağını söyledi.

Açıklamayı UEFA’nın yapacağını ifade eden Erzik, ”Ben, UEFA asbaşkanıyım. Dolayısıyla bu kararla ilgili açıklama yapmam doğru olmaz. Gelişmeleri hep birlikte göreceğiz” diye konuştu ve Türk futbolunun zarar görmemesi temennisinde bulundu.

BİR CEVAP BIRAK

eighteen − nine =