Başbakanlık’tan Gazze yardım kampanyası

Dizdar’ın açıklaması aynen şöyle:
 
“Gazze’de sürmekte olan askeri harekat ile ilgili  ortaya çıkan olumsuz durum ve buna bağlı sıkıntıların hafifletilmesi amacıyla  başlatılan yardım kampanyasına ve alınan idari tedbirlere ilişkin olarak Başbakanlık 7 Aralık 2009 tarihli  Resmi Gazete’de 2009/1 sayılı bir  Genelge yayınlamıştır.  Genelgede yeralan hususlar aşağıda kayıtlıdır.


“İsrail’in Gazze’de başlatmış olduğu askeri harekat, Filistin’de bir çok can ve mal kaybına yol açmıştır. Binlerce insan, barınma, açlık, susuzluk ve salgın hastalık problemleri ile karşı karşıyadır.


Türkiye Cumhuriyeti, kamu kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşlarımızın katılımıyla,  halkımızın da beklentileri doğrultusunda dost ve kardeş Filistin halkının karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların hafifletilmesine katkıda bulunmak ve gerekli her türlü desteği sağlamak üzere yardım faaliyetlerine başlamıştır.


Bu doğrultuda bir yardım kampanyası açılması uygun görülmüştür. Belirtilen hususta ulusal koordinasyonu sağlamak üzere, Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü görevlendirilmiştir.  Kampanyaya ait  hesap numaraları aşağıda sunulmuştur.  .
 
Aşağıda belirtilen hesaplara kişiler veya kuruluşlar doğrudan  bağışta bulunulabilinecektir.”
 
Filistin İnsani Yardım Merkezi Hesap Numaraları


T.C.Ziraat Bankası Aşağı Ayrancı Şubesi
Hesap No:  555 555 55 Ana Hesap
  – 5001 TL
  – 5002 Dolar
  – 5003 Euro


Türkiye Halk Bankası Bakanlıklar Şubesi
Hesap No:  05000005 TL
  5300003 Dolar
  2 P 000023 Euro


Vakıflar Bankası Finans Market Şubesi
Hesap No:  205 55 55 TL
  405 66 66 Dolar
  405 77 77 EuroDestek vermek isteyen vatandaşlarımız ve  derneklerimiz yukarda belirtilen hesaplara  para yatırabilirler.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here