Barış istiyormuş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da bir sağlık tesisinin temel atma töreninde konuştu. Sağlık sektöründe AK Parti’nin yaptığı hizmetleri anlatan Erdoğan, “başkentimizi sağlığın da başkenti yapacağız” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Bilkent Şehir Üniversitesi’nin ismini ileride tarihte sağlık hizmeti vermiş önemli isimlerden birinin ismiyle değiştirelim istiyoruz. Bunun için çalışmalar yapılıyor.

2023 hedeflerimiz arasında dünyanın en büyükleri arasında yer almak var. Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olun ama bunu insanınıza yansıtamıyorsanız o büyüklük kağıt üzerinde kalır. Büyük ülke olmak için demokrasiniz de büyük olmalı, hukukunuz adil olmalı… En önemlisi de büyük bir ülke olabilmek için devletinizin sosyal yönü güçlü olacak yani devlet insanını koruyacak, temel ihtiyaçlarını temin edecek.

Şu anda bir demokratiklşeme paketi üzerinde çalışlıyoruz. Dün akşam çalışmamız tamamlandı. Şu anda redaksiyon çalışmaları yapılıyor. Ay sonuna kadar ben bizaat açıklayacağım. Her şey insan için dedik en başından beri. Bunlar hep bunun adımları. Şu dev tesisler hep iktidarımızın ürünleridir.

Bir ülkenin ilerlemesi kalkınması kendi iç dinamikleri kadar dış şartlar da ilgilidir. Komşularından dünyalarında kopuk bir ilerleme olamaz. Türkiye olarak hem kendi huzur ve istikrarmız için içeride olduğu kadar dışarıda da barışı önemsiyoruz. Komşu ülkelerle iyi ilişkiler tesis etmek orada da barışı, istikrarı sağlamak istiyoruz. Bizim Türkiye olarak hiçbir ülkenin topraklarında gözümüz yok, hiçbir ülkenin içişlerine karışma gibi bir niyetimiz yok ama halkına zulüm sergileyenlere çok sert bir tavır sergiliyoruz.

Türkiye sınırlarını hedef lanalara asla müsamaha göstermiyoruz. Türkiye’yi kaosa çekme yönündeki girişimlere son derece hassas bir şekilde cevap veriyoruz. Kışkırtma planlarına asla tahammülümüz olamaz. Biz itidalin yanında olduk her zaman. Kimse Türkiye’nin sabrını farklı şekillerde yorumlayıp test etmeye kalkışmasın, gerekli karşılığı vermekten çekinmeyiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here