Berkin’e veda gününde bir ölüm daha

Berkin Elvan’ın cenaze töreninin yapıldığı Okmeydanı’nda, saat 22:00 sıralarında silah sesleri duyuldu. Edinilen bilgiye göre, saat 22:00 sıralarında Okmeydanı sakini oldukları belirtilen bir grup, Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde toplandı.

Bu grup ile, Okmeydanı’nda Berkin Elvan ailesinin evinin çevresinde bekleyen başka bir grup karşı karşıya geldi.

Kavga esnasında silah sesleri de duyuldu. Olayda 3 kişi yaralandı. Yaralılardan ikisi Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, biri de Kasımpaşa’daki Deniz Hastanesi’ne kaldırıldı.

Başından yaralanan ve Deniz Hastanesi’nde tedavi altına alınan 22 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu kurtarılamadı.

İstanbul Valiliği, hastaneye kaldırılan 1983 doğumlu Hüseyin Taşbaşı el ayasından, Ramazan Gün ise karın boşluğundan yaralandığını ve hayati tehlikelerinin bulunmadığını duyurdu.

“BÖLGEDE POLİS YOKTU”

Olayla ilgili bir açıklama da, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu’dan geldi.

Bir televizyon programına bağlanan Babuşcu, olayda ölen Karamanoğlu’nun 22 yaşında olduğunu açıklarken, olay sırasında bölgede polisin olmadığına da dikkat çekti. Babuşcu, Berkin Elvan’ın cenaze töreninden sonra çıkan olaylarda birçok seçim irtibat bürosunun zarar gördüğünü söyledi.

POLİS OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI

Bu arada olayın ardından, polis olay yerine gelerek detaylı inceleme yaptı.

polis ekipleri, gece saat 01.30’da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Ekipler, cadde üzerinde dakikalarca delil topladı. Çevik kuvvet ekipleri de mahalle çevresinde bekleyişini sürdürdü.

ÜLKÜ OCAĞINDAN AÇIKLAMA

Öte yandan Burak Can Karamanoğlu’nun hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayların, Beyoğlu Ülkü Ocakları ile ilişkisi olmadığı belirtildi.

Beyoğlu Ülkü Ocakları’nın resmi facebook sayfasında yer alan açıklamada, “Okmeydanı Dörtyol’da çıkan çatışmaların Beyoğlu Ülkü Ocakları’yla ilişkisi yoktur. Ülkücü camianın ismini bu tür provakatif eylemlere karıştıranları şiddetle kınıyor, ülküdaşlarımızın bu tür asılsız haberlere itibar etmemesini rica ederiz” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.