‘Bölücülük yapanlara’ sert çıkış

‘Bölücülük yapanlara’ sert çıkış

0
PAYLAŞ

Erdoğan, Siirt’te Güres caddesinde 9 okul, 3 yurt ve 2 hastanenin de aralarında bulunduğu toplam 21 tesisin toplu açılışını yaptı. 


Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada,politikalarını çatışma noktalarının üzerine kurmak isteyenlerin döneminin artık kapandığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: 


”Milletin kardeşliğini, huzurunu, güven ve istikrarını bozmak isteyenlerin, bölücülük, bozgunculuk yapanların artık siyaset sahnesinde yeri yoktur, olmamalıdır. Biz, kaderini birbirine bağlamış, idealleri bir ve beraber olan bir milletiz. Bu birlik tablosunu bozmaya hiç kimse muktedir olamaz. Hepimizin tek tek kaderi, çocuklarımızın yarınları Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine bağlıdır. Geçmişin ihmalleri, suiistimalleri artık geleceğimizi karartmayacaktır. Siirt’in kaderi Edirne’ye, Bitlis’in kaderi Muğla’ya, Diyarbakır’ın kaderi Trabzon’a, İstanbul’a sımsıkı bağlıdır. Bunu böyle biliniz. Bu ülkenin bütün evlatları bizim evlatlarımızdır. Bütün çabamız çocuklarımıza huzurlu ve müreffeh bir Türkiye bırakmak içindir. Farklılıklarımızı zenginlik bilerek hepimiz bayrağımıza, vatanımıza, istiklalimize sonuna kadar sahip çıkacağız.”
 

BİR CEVAP BIRAK

5 + seventeen =