Bolu operasyonunda 4 tutuklama

Bolu’da PKK’nın hücre evine yönelik düzenlenen operasyonda 2 kişinin ölü olarak ele geçirildiğinin açıklanmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 6’sı üniversite öğrencisi 7 kişinin sorgusu 15 saat sürdü.

Şüphelilerden Atilla Y, Nurettin A. ve Dilan D. savcılık sorgularının ardından ‘Terör örgütüne yardım ve yataklık’ suçlamasıyla çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Açıklama şöyle:

“Terör örgütü PKK üyesi canlı bombaların öldürüldüğü evi kiralayan ve evde ikamet ettikleri öğrenilen Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencisi Ahmet Y., Muhammed A., Mazlum E. ile Gıyaseddin Ö. ise tutuklandı.

Şüphelilerin adliyeden çıkartılması sırasında polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Adliyenin önünden geçen yol araç trafiğine kapatıldı.

Adliye önünde bekleyerek tutuklanan kişilere tepki göstermek isteyen bazı vatandaşlar ile polisler arasında arbede yaşandı. Çevik Kuvvet ekipleri şüphelilerin bulunduğu araca yönelmek isteyen kişileri güçlükle sakinleştirdi.

Polis ile vatandaşlar arasında yaşanan arbede sırasında tutuklanan kişilerin içerisinde bulunduğu minibüs hızla olay yerinden uzaklaştı. Polisler vatandaşları adliyenin önünden uzaklaştırırken 4 kişi yoğun güvenlik önlemleri altında cezaevine gönderildi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.