CHP’li Akın: FETÖ, Kanada’da her yere sızmış

15 Temmuz darbe girişimini ve sonrasındaki gelişmeleri Batı kamuoyuna anlatmak için Kanada’ya giden TBMM heyetinde yer alan CHP Milletvekili Ahmet Akın, FETÖ’nün bu ülkedeki her yere sızdığını gördüklerini söyledi.

Kanada’da temaslarda bulunan TBMM heyetinde yer alan Dışişleri Komisyonu Üyesi ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) bu ülkede her yere sızdığını söyledi.

Akın, FETÖ’nün darbe girişimi ve sonrasında yaşanan gelişmeleri Batı kamuoyuna anlatmak üzere Kanada’ya geldiklerini hatırlattı.

FETÖ’nün Kanada’da her alanda örgütlendiğini vurgulayan Akın, “Keşke buraya farklı bir konuda gelseydik. FETÖ’nün yapılanmasını anlatmak için geldik ama gördük ki ne kadar açık buldularsa doldurmuşlar. FETÖ, Kanada’da resmen her yere sızmış. Bunun da nedeni yönetim. Bunu hep söylüyorduk.” diye konuştu.

FETÖ’nün Kanada’da eğitim kurumları ve hastaneler başta olmak üzere siyasilerle bir lobicilik faaliyeti yerleştirdiğini dile getiren Akın, “Dış politikayı, iç politika malzemesi yaptığımız an geleceğimiz nokta buydu. Öyle bir yerleşmişler ki milletvekili arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde, kendimizi anlatmakta zorluk çektik. Bir tarafta Türkiye Cumhuriyeti, diğer tarafta da FETÖ terör örgütü mensupları… Anlattığımız insanlar, anlattıklarımıza inanamıyorlar.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.