Dünyaca ünlü köye kadın muhtar adayı

Siyasi partilerin kadın adaylar konusunda sınıfta kalması eleştiri konusu olurken, kadınların en çok ilgi gösterdiği alan belediye meclisleri ve muhtarlıklar. Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı dünyaca ünlü Patara antik kentini barındıran Gelemiş köyünü yönetmek için muhtar adayı olduğunu açıklayan Emine Ekizoğlu da bunlardan biri. Ekizoğlu, köy kadınlarının 30 Mart’ın ardından 1 Nisan şakası yapabileceğini söylüyor.

DÜNYACA ÜNLÜ KÖYÜN İLK KADIN MUHTAR ADAYI İDDİALI

Her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan ören yeri ve ünlü kumsalıyla ilgi odağı olan Patara, Gelemiş köyünün sınırları içerisinde bulunuyor. Çok sayıda otel ve pansiyon bulunan Gelemiş köyünün önemli bir geçim kaynağı da örtü altı tarım üretimi. Her iki sektörün çarkını çevirenlerin başında ise kadınlar geliyor. Patara’da eşiyle birlikte esnaflık yapan Emine Ekizoğlu, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde köyünün yönetimine talip olduğunu belirterek muhtar adayı olduğunu açıkladı.

‘KÖYE 1 NİSAN ŞAKASI YAPIP GERÇEKTEN ÇALIŞMAK İSTİYORUZ’

Adaylığını, “köyümüzün ve yörenin kadınlarının yıllardır yaşadığı sorunların içinden gelen birisi olarak bu işe soyundum, yaşamımın geri kalanını çözüm üretmek için harcamak istiyorum” sözleriyle özetleyen Ekizoğlu, bu amaçla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Gelemiş’te bir dayanışma etkinliği düzenlediklerini dile getirdi. Yöredeki kadınların üretimlerinin yeterince karşılık bulmadığına dikkat çeken Ekizoğlu, “köyümüzün kadınlarının yanında erkeklerden de destek görüyoruz. Köyümüzde ilk defa bir kadın böyle bir işe girişiyor. 30 Mart’ın ardından 1 Nisan şakası yapacağız. Tarihi ve doğasıyla benzersiz bir değer olan ve dünyaca tanınan köyümüzün birikmiş sorunlarını çözmek için kadın duyarlılığıyla gerçekten çalışmak istiyoruz” diye konuştu.

Emine Ekizoğlu dünyaca ünlü patara’yı (gelemiş) yönetmeye aday

Emine Ekizoğlu eşiyle birlikte köyde esnaflık yapıyor

Patara kumsalı dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.