Doğalgaz ve elekriğe bir zam daha geldi

Elektriğe konutlarda yüzde 8, sanayide yüzde 18; doğalgaza da konutta yüzde 9, sanayide yüzde 18,5 zam yapıldı.

Elektrik ve doğalgaza yine zam geldi. Bugünden geçerli olmak üzere elektriğe konutlarda yüzde 8, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 18; doğalgaza da konutta yüzde 9, sanayide yüzde 18,5 zam yapıldı.

Reuters’a bilgi veren doğalgaz sektörü kaynakları, maliyet artışına bağlı olarak BOTAŞ’ın tarifeleri 1 Ekim itibariyle yeniden belirlediğini ve yeni tarifelerin ilgili birimlere iletildiğini kaydetti.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) da elektrik tarifesini artırdı. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere elektriğe konutlarda yüzde 9; ticarethane ve sanayi tesislerinde yüzde 18 oranında zam yapıldı.

Türkiye, ağustos ve eylül ayına da doğalgaz zammıyla girmişti. BOTAŞ, ağustos ve eylülde konutlar için 9, sanayi için de yüzde 14 zam yapmıştı. Eylül ayında açıklanan tarifelere göre elektrik fiyatlarına yüzde 14.6 ile yüzde 16.2 arasında değişen oranlarda zam yapılmıştı. Elektrikte tek zamanlı tarife fiyatı yüzde 15 arttırılırken, üç zamanlı tarifede gündüz yüzde 15, gece yüzde 16.2, puant saatler için ise yüzde 14.6 artışa gidilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.