“Dokunulmazlığa ihtiyacımız yok”

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Ergenekon” davasındaki olaylara ilişkin “Öyle zannediyorum ki bu konuda yargı zaten gereğini yapacaktır” sözlerinden 15 dakika sonra savcının harekete geçtiğini belirterek, “Bizim dokunulmazlığa ihtiyacımız yok” dedi.

“Deniz Feneri davası ne oldu? Unutuldu gitti” diye soran CHP lideri, “Bu ülkede yargının bağımsız olmadığını gayet iyi biliyor” ifadesini kullandı.

Dün yapılan Ergenekon duruşmasına değinen Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“CHP’li vekiller Silivri’ye niye gitti, hukuk gerekeni yapacaktır” diyor? Yasak mı getireceksin. Bizim dokunulmazlığa ihtiyacımız yok. Demokrasi için her türlü bedeli ödemeye hazırız. Özel mahkemelerin bağımsız olduğunu söylemek hukuk cahili olmak demektir. CHP olarak dokunulmazlıkların arkasına saklanmadık. Senin dokunulmazlığın sende kalsın. Dokunulmazlıklarımızı kaldırmazsan namertsin. Son günlerde moda CHP niye konuşmuyor? CHP konuşuyor. Ama sorun şu, “Bizim duymak istediklerimizi niye söylemiyorsunuz?

“Akil insan” tepkisi

“Recep Tayyip Erdoğan sanki milletvekili seçer gibi 63 akil insan belirledi” diyen CHP lideri, “Başbakan millete “Bana güvenmiyorsunuz bari bu 63 insana güvenin diyor. Konuyu bilmiyorsun, çözümü bilmiyorsun. Bunlar nasıl akil insan? Akil insanların görevi reklam. Biz düşünen herkese saygılıyız ama kendisine akil insan deyip siyasi otoritenin propandasını yapan akil insan değildir. Aklını kiraya verenden akil insan olmaz” dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerine, “Sorunu çözmek istiyorum” diyorsun. Çöz sorunu, samimi ve dürüst ol. Millete bilgi ver dedik, verdi mi vermedi? Sorunu çözmek için yola çıkıyorsan yalan söylemeyeceksin” diye devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × three =