Emniyet Gen. Müd. Yard.’na tutuklama

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk’in, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Arslan’ın İstanbul Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce serbest bırakılmasına yönelik itirazı karara bağlandı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Emin Arslan hakkında tutuklama kararı verdi.

ADLİYEYE GİDECEK

Hakkında tutuklama kararı çıkarılan Arslan’ın bugün 2 avukatıyla adliyeye gideceği öğrenildi.

Arslan, adaletin tecelli edeceğine güvendiğini belirterek, ”Hiçbir suç işlemedim. Yanlış yorumlandığını düşünüyorum. Gerçek zaman içerisinde ortaya çıkacak” dedi.

Daha önce verdiği röportajda ”10 yıl önce yaptığım operasyonlara bakın” sözünün bazı çevrelerce yanlış değerlendirildiğini ifade eden Arslan, bununla Saadettin Tantan’ın İçişleri Bakanı olarak görev yaptığı dönemdeki organize suç örgütlerine, yolsuzluk ve uyuşturucu şebekelerine yönelik operasyonları kastettiğini vurguladı.

Mahkemenin vermiş olduğu karardan, avukatından önce basının haberdar olduğuna dikkati çeken Arslan, daha önce ifade vermek için gittiğinde ”delillerin toplanması, suçun nevinin değişebileceği ve kaçma şüphesi olmadığı” gerekçesiyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını hatırlattı.

Arslan, Cumhuriyet Savcısının mahkemeye itirazı üzerine bir başka hakimin, tutuklanması yönünde karar verdiğini ifade etti.
Öte yandan, Emin Arslan’la ilgili herhangi bir kararnamenin de bulunmadığı öğrenildi.

FOTOĞRAF (Faruk Eskioğlu çekti): Emin Arslan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.