Erdal’ın tahliyesi istendi

Mahkemenin bugünkü oturumunda hazır bulunan terörist, hakimin sorularını yanıtlarken, “özgürlüğünü beklediğini” söyledi. Sanık avukatı Paul Bekaert de, müvekkilinin tahliyesini isteyen bir savunma yaptı. Bekaert, müvekkilinin Türkiye’de ve Belçika dışındaki diğer ülkelerde itham edildiği suçların bu mahkemede dikkate alınmamasını istedi.

“SUÇLU DEĞİL, SİYASİ MİLİTAN”

Müvekkilinin özgürlüğünün 6 yıldır Belçika devleti tarafından engellendiğini anlatan avukat, sanığın Türkiye’ye iade edilmemesi gerektiğini, can güvenliğinin öncelikli olduğunu söyledi. Avukat, mahkemede yargılananların suç örgütü üyeleri değil, siyasi militanlar olarak görülmesini istedi.

Belçika’nın Knokke bölgesinde yakalanması sırasında ele geçirilen silah, bomba ateşleme cihazı ve sahte belgelerden müvekkilinin haberdar olmadığını öne süren Bekaert, Erdal’ın kullandığı Neşe Yıldırım adına sahte pasaportun güvenlik için gerekli olduğunu savundu.

Hakimin sorularını yanıtlayan tErdal da, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini, avukatının savunmasına ekleyecek bir şeyi olmadığını, bulundurulduğu evden bazı koşullar altında çıktığını anlattı.

Sanıklardan Şükriye Akar Özordulu’nun avukatı da, müvekkilinin suçsuz olduğunu iddia ederek, tahliye talebinde bulundu.

Oturum, sanık avukatlarının dinlenmesiyle devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.