Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu da istifa etti(rildi)!

Esenyurt’tan gelen son dakika haberler gözleri yeniden AKP belediyelerine çevirdi. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa etti.

AK Parti’de büyükşehir belediyeleri ile başlayan istifa süreci devam ediyor. Genel merkezin istifasını istediği isimler listesinde Esunyurt belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu da yer alıyordu.

Kadıoğlu’nun istifa metni şu şekilde;

Bugün Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu istifa ettiğini açıkladı. AK Parti’den aday olan Belediye Başkanı Kadıoğlu 2014 yerel seçimlerinde oyların yüzde 47’sini almıştı.

Belediye başkanlarının istifa süreçleri Kadir Topbaş ile başlamıştı. Topbaş’ın ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifalarını vermişlerdi.

NECMİ KADIOĞLU KİMDİR?

İlkokulu Gümüşhane’de orta, lise ve üniversite eğitimini ise İstanbul’da tamamladı. İş hayatına Gümrük Müşaviri olarak başladı. Mali Müşavir olarak çalıştı. Yurt içinde ve yurt dışında üstdüzey yöneticilik yaptı.

1992-1993 yılları arasında Kağıthane Belediyesi’nde Başkan Danışmanlığı yaptı. 1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kaynak ve İştirakler Daire Başkanlığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu.

28 Mart 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Esenyurt Belediyesi’nde Belediye Başkanı olarak göreve başladı. İyi derecede İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir. Evli ve altı çocuk babasıdır. (DHA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here