Faşist lider Orhan Pamuk okuyormuş

11 Ekim akşamı eğlence partisi dönüşünde trafik kazası yaparak yaşamını yitiren ve Türk düşmanlığı ile tanınan Haider’in Orhan Pamuk son olarak Orhan Pamuk’un Kar romanını okuduğu öne sürüldü.


Avusturya’nın günlük gazetelerinden Österreich’in 28 Ekim tarihli sayısına göre kazada ölen Haider’in arabasında yapılan aramada ve çekilen fotograflarda fren ve gaz pedallerinin bulunduğu bölgede Orhan Pamuk’un Kar adlı romanının Almancasının bulunduğu belirtildi.


SUİKAST ŞÜPHESİ


Haider’in beklenmedik ölümünde suikast olabileceği öne sürüldü.


Volkswagen yetkilileri aracın dünyanın en güvenli araçlarından olduğunu belirterek, böylesi bir kazanın ölümle sonuçlanmaması gerektiğini belirttiler. Kaza yapan aracı inceleyen Volkswagen uzmanları da “sabotaj olabilir” raporu verdiler.


Suikast şüphesini artıran bir diğer gelişme de; ırkçı liderin kaza öncesi misafir olduğu eğlencenin yapıldığı partinin ev sahibi, Haider’ın partiden ayrılırken sarhoş olmadığını söylemesi…


Ayrıca basın, Prenses Diana’nın da aynı marka araçta benzer bir şekilde yaşamını yitirdiğini hatırlatarak her iki ünlünün ölümüne ilişkin uzak da olsa bir ilişki kurmaya çalıştı.
 
VALİYDİ


Avusturya’nın aşırı sağcı Gelecek İttifakı’nın lideri olan Haider, Carihthia Valisi’ydi.


1999’daki seçimde yüzde 27 oy alarak hükümete katılan Haider, Adolf Hitler’in “çalışma örgütlenmesini” benimsemesinden ötürü AB’nin şimşeklerini çekince, hükümetten ayrılmak zorunda kalmıştı.


TABELALARI SÖKTÜRMÜŞTÜ


Yahudi ve Türk düşmanlığıyla da tanınan ve uzun zamandır sloganlarını yumuşatan Haider,
“Minareli ve kubbeli camiler bir güç göstergesidir. Kubbeli ve minareli caminin yapımının yasaklanması gerekir… Anayasal bir değişiklikle böylesi bir caminin yapımına engel olunmalıdır” demişti.


Haider, Slovenya sınırındaki Almanca ve Slovence olmak üzere iki dildeki yol işaret ve tabelalarını (Schwabag / Zvabek) söktürerek, yerlerine yalnızca Almancalarını takdırmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.