FBI, nükleer satış dosyaları saklamış…

FBI eski Türkçe çevirmenlerinden Sibel Edmonds’un bazı Amerikalı görevlilerin nükleer sırların satışında rol oynadığı iddialarına yer veren The Sunday Times, şimdi de FBI’ın bu durumu ortaya koyan dosyaları saklamaya çalıştığını yazdı.

Gazete, Edmonds’un iki hafta önce yaptığı bazı üst düzey Amerikalı yetkililerin nükleer sırları bazı Türk ve İsrailliler eliyle Pakistan ve Suudi Arabistan gibi ülkelerin ilgi alanına giren “kara borsaya” verdiği yolundaki iddiaları hatırlatılırken, 37 yaşındaki Edmonds’un iddialarının yer aldığı dosyalardan birinin numarasının 203A-WF-210023 olduğunu bildirdi.
 FBI’ın, “Bilgi Alma Yasası” çerçevesinde geçen hafta bu dosyayla ilgili olarak Sibel Edmonds tarafından sorulan bir soru üzerine böyle bir dosya bulunmadığı yanıtını verdiğini de hatırlatan Sunday Times, “ancak elimizde bir FBI yetkilisi tarafından imzalanmış dosyanın varlığını kanıtlayan bir doküman var” diye yazdı.

Gazete, Sibel Edmonds’un bu son derece önemli dosyanın FBI tarafından bilinçli olarak saklanmaya çalışıldığı, zira dosya içeriğinin bütün iddialarını kanıtlar nitelikte olduğu yolundaki sözlerine de yer verdi.

Gazete, Edmonds’un FBI’ı “yalan söylemekle” suçladığını yazdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here