Fotoğraf dünyasına yeni bir soluk: PhotoWorld.

PhotoWorld basın bülteni aynen şöyle:


“Özgün, tarafsız, yalın, interaktif, bilgilendirici, tutarlı ve güncel içeriğiyle fotoğraf sektörüne farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen PhotoWorld, 1 Eylül’de yayın hayatına merhaba diyor. Dijital fotoğraf teknolojisine olan talebin gün geçtikçe artması, fotoğrafla ilgili her türlü güvenilir bilgiye erişim ve paylaşım ihtiyacını yükseltti. Bu doğrultuda hazırlanan ve okuyucusunun her türlü bilgilenme talebine cevap vermeyi amaçlayan PhotoWorld; fotoğraf, iletişim ve pazarlama kadrosunun da uzmanlığı ile her yeni sayıda farklı projelere imza atmaya devam edecek. İnteraktif içeriği ile okuyucusunu direkt olarak içeriğe dahil edecek olan PhotoWorld, okuyucudan gelen fotoğraflara çok daha fazla yer vererek fotoğraf bilincinin yerleşmesine katkıda bulunacak. Faaliyet alanı sadece dergicilik olmayan PhotoWorld, internet, seminerler, etkinlikler ve organizasyonlarla da kısa zamanda adından sıkça söz ettirecek. Yayın Danışmanlığını Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf ve Grafik Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özer Kanburoğlu’nun üstlendiği PhotoWorld’ün Yayın Kurulu’nda İzzet Keribar, Nevzat Çakır, Ali İhsan Gökçen ve Erdal Kınacı gibi usta fotoğrafçılar yer alıyor.


İLK SAYIDAKİ BAŞLIKLAR


PhotoWorld’ün ilk sayısıyla birlikte okurlara benzersiz bir içerik ve görsel tasarım sunulacak. Fotoğraf dergilerinde olması gereken bol fotoğraf, grafik ve içerik mantığını benimseyen PhotoWorld, böylelikle Türkiye’de de bir ilki gerçekleştirecek.


İnceleme ürünlerini Test Lab Kompakt ve Test Lab D-SLR olarak ayıran dergideki testler profesyonel bir kadro ve materyalle yapılarak kullanıcının doğru bir şekilde bilgilendirilmesi sağlanacak.


‘Test Lab D-SLR’ köşemizde her ay bir D-SLR fotoğraf makinesini, şu an Türkiye’de satılan hiçbir fotoğraf dergisinde uygulanmamış, tamamen bilimsel yöntemlerle test ediyoruz. Renk skalaları, ölçüm tabloları ve özel test yazılımları ile kesin bilgiye, sonuçları görerek ulaşabileceksiniz.


‘Portfolyo’ köşesinde her sayımızda bir usta fotoğrafçıyı ağırlayacağız. Bu sayının konuğu yıllarını fotoğrafa adamış bir üstad; Yusuf Tuvi.


‘Foto-proje’ köşesinde ise proje olarak üretilen, zamana yayılmış, üzerinde yoğun olarak çalışılmış konulara yer vereceğiz. İlk sayımızda Atlas Fotoğrafçısı Fatih Pınar’ın Anadolu’dan İnsan Portreleri konulu çalışması yer alacak.


‘Haberler’ köşesinde Türkiye’den ve dünyadan en güncel dijital teknoloji haberlerine tarafsız bir bakışla ulaşacaksınız.


‘Fotokritik’ köşesinde okurlarımızdan gelen fotoğraflara usta fotoğrafçılarımız yorumlarda bulunarak teoriyi pratiğe dönüştürmelerine imkan tanıyacak.


‘Her fotoğrafın Bir Hikayesi Vardır’ adlı köşemizde her ay fotoğraflarınızı ve bu fotoğrafların sizden gelen kısa öyküsünü yayınlayacağız.


‘Foto Sentez’ adlı köşede doğru kompozisyonu, doğru ışığı, tekniği estetikle birleştirerek neler yapılması gerektiğini fotoğraflarla destekleyerek anlatacağız.


‘Photoworld Mobile’ köşesinde ise her sayıda kameralı cep telefonlarında yaşanan gelişmeler, Pazar araştırmaları ve cep telefonu incelemelerine yer verilecek. Ayrıca okuyucularımızdan gelen cep telefonu ile çekilmiş fotoğraflar da küçük hikayeleri birlikte sayfalarımızda yayınlanacak.”  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.