Gaz fişeği ile vurulan çocuk iyi

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde dün BDP mitinginden sonra çıkan çatışmalarda 10 yaşındaki çocuk başından gaz bombası ile vuruldu. Polisin atttığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaralanan 10 yaşındaki Mehmet Ezer’in sağlık durumunun iyi gittiği belirtildi. DHA’dan Ferit Aslan’ın aktardığı habere göre Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri Prof.Dr. Sabri Eyigün, Ezer’in beyin kanaması riskinin olmadığını ve hayati tehlikenin şu anda atlatıldığını söyledi.

Dün gece hastaneye getirildiğinde bilinci kapalı olan ve beyin kanaması geçirdiğinden şüphelenilen Ezer’in sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.

Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri Prof.Dr. Sabri Eyigün, Mehmet Ezer’in sağlık durumunu sürekli takip ettiklerini şu anda sağlık durumunun iyiye gittiğini belirterek, “Beyin kanaması riski vardı, ordadan kalktı. Bazı kırıklar olduğu belirtiliyor. Tedavisi sürüyor. Hayati tahlikesi şu anda yoktur. Yoğun bakımda tedavisi kontrol altında devam ediyor”dedi.

KAYMAKAMIN İDDİASI

Silvan Kaymakamı Berkan Sönmezay, BDP mitinginden sonra olay çıktığını, polise taş ve molotofla saldırı yapıldığını, polisin de buna karşılık verdiğini söyledi. Sönmezay, “Mehmet Ezer’in vurulduğu yer, miting alanının 20 metre uzağında bulunuyor.

Polislerden aldığımız bilgiye göre gaz fişeğinin ucunda yanıcı bir madde var. Temas ettiği yeri yakar. Ancak hastaneden aldığımız bilgilere göre Ezer’in darbe alan yerinde yanık izi olmadığı söyleniyor. Olayla ilgili bakanlık bugün 2 müfettiş gönderecek. Soruşturmanın sonunda çocuğun ne ile yaralandığı ortaya çıkacak. Aileyi de arayıp geçmiş olsun dileklerimi ilettim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.