Gül, parti kurmak istemiş

Mehmet Baransu’nun dediğine göre Gül, haziran seçimleri öncesi parti kurmaya niyetlenmiş.

Başbakan Erdoğan’ın yerine kim gelecek?

Bu sorunun yanıtını arayan Taraf muhabiri Mehmet Baransu, Kozmik köşesinde öyle bir iddia ortaya atmış ki üstteki soru da cevabı da önemsiz kalmış.

Baransu’nun yazısının sonuna sakladığı bomba iddia Çankaya Köşkü’nden büyük olasılıkla yalanlama yiyecek. Taraf muhabiri de bunun farkındalıkla yazmış ve ince detaylar vererek “bilgisinin doğruluğunu” ispat yoluna gitmiş.

GÜL PARTİ KURACAKTI!

Mehmet Baransu’nun bomba iddiası Abdullah Gül’ün 12 Haziran seçimlerinden önce parti kurmak için harekete geçtiğine yönelik.

Diyor ki Baransu:

“Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 12 Haziran seçimleri öncesi AK Parti ve Başbakan’a yakın bazı isimlerle temas kurmuştu. Daha önceki seçim çalışmalarında Erdoğan’ın yanında bulunan ve sık sık görüş aldığı kamuoyunun bilmediği bazı danışmanlarla biraraya geldi. Konu Erdoğan sonrası bu ekiple çalışıp çalışmama zamanının gelip gelmediğiydi.

ÇALIŞMA VAKTİ GELDİ Mİ?

Gül, 12 Haziran seçimleri öncesi yeni bir parti kurma ya da AK Parti’nin başına geçme konusunda nabız yokluyordu. Gül, partinin seçimlerde yüzde 39-42 bandında kalacağını tahmin ediyor ve ekipten görüştüğü isimlere “çalışma vakti geldi mi” diye soruyordu. 12 Haziran seçimlerindeki yüzde 50’lik başarı, Gül’ün temaslarını dondurmasına neden oldu.

ŞAHİDİYİM…

Cumhurbaşkanlığı muhtemelen bu yazdıklarımı da yalanlamaya çalışacaktır. Şunu baştan belirteyim. Bu isimlerden bazılarının Gül’le yaptığı birkaç görüşmenin, öncesi ve sonrasının bizzat şahidiyim. İstanbul’da yapılan bir görüşmenin de detaylarını görüşmeden birkaç saat sonra öğrenenlerdenim. Görüşülen isimlerden biri de Gül’ün bir yurtdışı seyahatine katıldı.

KAVGALI İSİMLER KÖŞK’TE: *Erdoğan’ın kavgalı olduğu isimlerin bir bir Köşk’te göreve başlaması da üzerinde durulması gereken bir diğer nokta.

DOLAR DOLU ÇANTA: Parantezi kapatırken, AK Partili bir ismin 2004 yılında İsviçre’ye neden gittiğini, gelirken yanında bulunan valizde kaç milyon dolar olduğunu, bu paranın Türkiye’ye neden getirildiğini de doğrusu merak ediyorum.

*”Liderlik” tartışması AK Parti’de büyük kırılmalara neden olabilir. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here