Gözler kabine revizyonunda

Gözler kabine revizyonunda

0
PAYLAŞ

Yarın toplanacak MKYK’da, Merkez Yürütme Kurulu belirlenecek ev merake dilen konu iki numaralı isimin kim olacağı.

Başbakan Erdoğan’ın kabinede de revizyon yapması ve 3 Kasım’daki Kızılcahamam Kampı’na bazı yeni isimlerle gitmesi de öngörülüyor.

AK Parti’de, 21 yeni üyenin katıldığı Merkez Karar Yönetim Kurulu, perşembe günü ilk toplantısını yapacak ve buradan 12 kişilik Merkez Yürütme Kurulu ortaya çıkacak.

Gözlerin çevrildiği ve iki numaralı isim olması mutemel isimlerden Numan Kurtulmuş’un, ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılığına, iki numaralı makam olan Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na da eski Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’in geleceği kulislerde konuşuluyor.

Yine Anayasa Mahkemesi eski raportörü Osman Can da MYK’da yer alacak isimler arasında sayılırken, Ekrem Erdem, Hüseyin Tanrıverdi, Haluk İpek ve Zelkif Kazdal gibi isimlerin ise görevlerine devam etmesi bekleniyor.

KABİNE REVİZYONU OLACAK MI?

Kulislerde, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Adalet Bakanı Ergin arasında görev değişimi olabileceği konuşuluyor. Ancak geniş çaplı bir kabine revizyonu için yerel seçimlerin hemen öncesi bekleniyor.

Çünkü MKYK’ya giremeyen bakanlardan Binali Yıldırım, Egemen Bağış, Nihat Ergün ve Taner Yıldız gibi isimlerin belediye başkan adayı olabileceği konuşuluyor.

Başbakan, yeni görev dağılımının ardından milletvekilleri ve yeni parti yönetimini kasım ayında Kızılcahamam’da kampa alacak. Kampta ekonomi, Kürt sorunu, terörle mücadele ve yeni anayasa çalışmalarını gündemde olması bekleniyor. (Ntvmsnbc)

BİR CEVAP BIRAK

ten + sixteen =