HES şirketi suya beton dökmenin faturasını işçiye kesti!

Skandal uygulamadan çalışanını sorumlu tutan HES şirketi, 7 aydır şoför olarak çalışan 34 yaşındaki Savaş Altuntaş’ın işine son verirken, aylardır sürdüğü iddia edilen uygulamanın faturasını çalışanına kesti. İşten çıkarmayla ilgili sorularımızı yanıtlayan şirket yetkilisi, “bilgim yok” dedi.

KÖPRÜÇAY’A DÖKÜLEN BETONUN FATURASI İŞÇİYE KESİLDİ

Isparta ve Antalya sınırlarında, Yukarı Köprüçay Havzası’nda yapımı süren Kasımlar Barajı ve HES projesine ait taş kırma ve beton tesisinden Köprüçay’a çimentolu harç atığı döküldüğü öne sürülmüş, bu uygulama fotoğraf ve video görüntüleriyle de belgelenmişti. Konuyla ilgili haberimizin ardından Darıbükü köyü yakınlarındaki beton tesisinde mikser adı verilen araçta sürücü olarak çalışan 34 yaşındaki Savaş Altuntaş’ın işine son verildiği öğrenildi.

İŞTEN ÇIKARILAN SÜRÜCÜ: ‘BİZE NE SÖYLENİRSE ONU YAPIYORUZ’

Yaklaşık 7 aydır Gülsan Şirketler Grubu’na bağlı baraj şantiyesinde çalıştığını anlatan işten çıkartılan Kasımlarlı sürücü Savaş Altuntaş, “burada bize ne söyleniyorsa onu yapıyoruz. Daha önce de bizim karşı çıkmamıza rağmen benzeri uygulamalar yapıldı. Bu olay ortaya çıkınca da bundan beni sorumlu tutarak işime son verildi. İşten kendi isteğimle ayrıldığıma dair bir belge getirdiler önüme ancak bunu imzalamadım. Haklarımdan vazgeçmemi istiyorlar. Ancak bu konuda hukuki yollardan haklarımı arayacağım” diye konuştu.

ŞİRKET YETKİLİSİ: ‘NEHRE BETON DÖKÜLMESİ MÜMKÜN DEĞİL’

Konuyla ilgili telefonla ulaşarak görüşüne başvurduğumuz Gülsan Şirketler Grubu Enerji Koordinatörü Ali Fidancı, Köprüçay’a beton atığı döküldüğüne dair fotoğraflar ve video görüntülerini yalanladı. Çevreye uyumlu tecrübeli çalışan bir şirket olduklarını iddia eden Fidancı, “Bizim böyle bir şey yapmamız mümkün değil. Bu tür atıkların nereye ve nasıl döküleceği bellidir. Eğer böyle bir şey olmuşsa bu kasıtlı yapılmıştır” görüşünü savundu.

‘İŞTEN ÇIKARMA KONUSUNDA BİLGİM YOK’

Nehre beton dökülmesiyle ilgili sorumlu tutulan mikser sürücüsünün işten çıkarıldığı yönündeki iddiaları da sorduğumuz Fidancı, “Şirketimizde her zaman işten çıkarmalar, işe almalar oluyor. Bu da rutin bir uygulama olabilir. Bu konuda bir bilgim yok” dedi.
HES şirketi, nehre dökülen betonun faturasını bu görüntülerdeki mikser kamyonun sürücüsüne kesti: https://www.youtube.com/watch?v=RXvO5qvFcig

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.