Hollanda, Çavuşoğlu’nun iniş iznini iptal etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Hollanya’ya iniş izni iptal edildi.

Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun iniş iznini iptal ettiği belirtildi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Rotterdam’a gideceğini duyurmuş, Reuters Ajansı’na konuşan Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Ebu-Talep ise Dışişleri Bakanı’nın referandum kampanyası yapmasına izin çıkmadığını açıklamıştı. Belediye Başkanı, Çavuşoğlu’nu Rotterdam’da saygıyla ağırlayacaklarını da belirtmişti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Eğer Hollanda benim uçuş iznimi iptal ederse, eğer böyle bir şey yaparlarsa, ekonomik ve siyasi bizim Hollanda’ya karşı yaptırımımız çok ağır olur” ifadelerini kullanmıştı

Öte yandan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın da Almanya’da yapacağı bir etkinlik iptal edildi. Karara gerekçe olarak Kaya’nın konuşma yapacağı salonun, sadece pazar günleri ve tatil günlerinde kullanım izni olması gösterildi.

1 Yorum

  1. Hollanda’nin Turkiye disileri bakan Cavusoglu ‘na Hollandaya ucus izni iptaline karsi butun Türk uyruklu vatandaslarin Hollanda 15 mart Secimine katilmamalarina ve Partij Niet Stemmers’e en azindan da olsa karsilik vermelerine cagri yapsin Hollanda Diyanet,.
    Bizim bakanimiza yasak koyana biz Turkler ‘de Hollanda 15 Mart seciminde karsilik vermemiz lazim,ne Pvdá ya ne Groenlinks’é ne de D66,Sp,veya diger partilere oy vermesinler yanit olarak en azindan olsa protesto olarak Niet stemmers Partij ýe veya hic sandika gitmesin 15 Marta .
    Bu irkci Wilders’in isi plani olduguna göre Diyanet Hollanda cagri yapmasi lazim en az olsa Türk vatandaslarina Hollanda’da.
    Hollanda Meclisi bu dinsiz irkci Wilders fikrini yürütüyor uyguluyor Türkiye’ýe karsi.!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.