İran’dan Suudi Arabistan’a “savaş” uyarısı

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif Yemen’deki iç savaşın Suudi Arabistan ve İran arasında doğrudan çatışmaya neden olmamasını umduğunu söyledi.

Yemen’deki savaşın İran ile Suudi Arabistan arasında doğrudan bir çatışmayı ateşlememesi umduğunu belirten İran Dışişleri Bakanı Zarif, “Birbirimizle savaşmak zorunda değiliz, savaşmamız gerekmiyor. Ortadoğu’da birbirimizi dışlamamız gerekmiyor.Yemen’de, Suriye’de hemfikir olmasak da krizlere son vermek için birlikte çalışabiliriz” dedi.

ABD’de konuşan İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Suudi Arabistan ve İran’ın Suriye’deki ve Yemen’deki çatışmaları sonlandırmak için birlikte çalışabileceğini belirtti.

“REFERANDUM KARARI YANLIŞ”

İran Dışişleri Bakanı Zarif, Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi’nin referandum kararının yanlış olduğunu söyledi. İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif referandum sonucunun bölge güvenliğine olumsuz etki edebileceğini de ifade etti.

İRAN’IN NÜKLEER PROGRAMI

İran’ın füze programına da değinen Zarif füzelerin savunma amaçlı olduğunu ve nükleer başlık taşıma kapasitesine sahip olmadığını vurguladı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.