Jetler Hakurk’u vurdu

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’ndaki haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan Tuğgeneral Gürak, hava harekatında her zaman olduğu gibi sivil halkın zarar görmemesi için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

Tuğgeneral Gürak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) bölücü “terör örgütü”ne yönelik icra ettiği faaliyetler kapsamında ise 30 Ocaktan bugüne kadar toplam 11 iç güvenlik olayı meydana geldiğini, bu dönemde, “bölücü terör örgütü” tarafından tuzaklanmış olan 5 adet el yapımı patlayıcı düzeneğinin güvenlik kuvvetleri tarafından bulunarak olası zayiatların önlendiğini kaydetti.

Dönem içinde 2 “terörist”in güvenlik güçleri tarafından yakalandığını bildiren Tuğgeneral Gürak, 1 “terörist”in de güvenlik güçlerine teslim olduğunu söyledi.

Tuğgeneral Gürak, TSK tarafından 30 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında toplam 7 arama kurtarma faaliyeti icra edildiğini, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca 55 kişinin denizden sağ olarak kurtarıldığını bildirdi.
 
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Tuğgeneral Gürak, ABD’nin, PJAK’ı terör örgütü listesine almasının nasıl değerlendirildiği yönündeki soru üzerine, ”PJAK bir terör örgütüdür, ABD’nin terör listesine almasını olumlu bir gelişme olarak görüyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here