Kılıçdaroğlu: Fezleke bizi korkutmaz

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kendisi hakkında fezleke hazırlanması için savcılara talimat verildiğini savunarak, “Sanıyorlar fezleke hazırlanacak biz geri adım atacağız. Bir milim atmayız” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’da, Belediye Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümete sert sözlerle yüklendi.

Savcılara kendisi hakkında fezleke hazırlanması yönünde talimat verildiğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu “Hazırlatmazsanız şerefsizsiniz. Sanıyorlar fezleke hazırlanacak biz geri adım atacağız. Bir milim atmayız” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

“Karikatürcülere yasak getirdiler onları hapse attılar. ‘Bütün gazeteler beni her sabah manşet etsin.’ Etsinler ne olacak yani? Sorun yaratan kişiler sorun çözemezler. 16 yıldır bu memleketi kimler yönetiyor? Sabah kalkıyorlar akşam yatıyorlar CHP saat başı CHP. CHP ne yaptı size? Dolar almış başını gidiyor sorumlusu biz isek eleştirin. CHP bir şey yapıyor onların yanlışlarını CHP dışında dile getiren yok. ‘Benim kusurlarımı niye millete söylüyorsun’ diyor. Burnundan getirdin milletin. Esnaf alışveriş yapamaz hale geldi.

“FEZLEKE HAZIRLATMAZSANIZ ŞEREFSİZSİNİZ”

Bütün vatandaşlarıma söylüyorum artık düşünme zamanı. Bu memleketi bu hale getiren Ankara’da oturan cebini düşünen beylerdir. ‘Devlet memuruyken maaş dışında para kazanmadı’ diyorlar. Evet haram yemedim yolsuzluk yapmadım. Haram yemeyi marifet sayıyorlar. CHP iktidar olursa sen ve yandaşların malı götüremeyeceksiniz. Haram yedirmeyeceğim size. Oturacaksın her türlü dümeni çevireceksin savcılara talimat vereceksin ‘Kılıçdaroğlu için fezleke hazırlayın.’ Hazırlatmazsanız şerefsizsiniz. Sanıyorlar fezleke hazırlanacak biz geri adım atacağız. Bir milim atmayız. Sevgili Erdoğan sen ve yandaşların Man Adası’ndaki o şirkete 15 milyon dolarlık mal sattınız. Sevgili Erdoğan bu 15 milyon dolarlık neyi sattın sen? Bu parayı Türk Lirası’na çevirdin mi çevirmedin mi? Ben böyle konuştuğum için yine savcılar harekete geçecek Kılıçdaroğlu ile ilgili fezleke düzenleyelim diyecekler düzenlemezseniz şerefsizsiniz.

“TÜRKİYE’NİN BEKA SORUNUNU YARATAN ANKARA’DAKİ BEYLER”

Türkiye’nin bir beka sorunu var. O sorunu da yaratan Ankara’daki beylerdir. Cebini düşündüğü için. Bankada doları olan kazanıyor. Kolunu dahi sallamadan doları kar elde ediyor. Bu beyler din iman edebiyatı yapıp akşam elinde viski kadehi ile sohbet edenlerdir bunlar. Bunların tamamı gayri milli. Ankara’daki beylerin döviz hesapları var. Katar samimiyeti nereden geliyor?

– REKLAM –

“TEFECİLER FAİZİ YÜKSELT DİYORLAR”

Dolara o kadar mahkum oldular ki tefecilere teslim oldular bunlar. Tefeciler de faizi yükselt diyorlar. Sarayı işgal eden zatta diyor ki faiz çok yüksek. Sebebi sensin. Fransızlar mı Amerikalılar mı yönetiyor Türkiye’yi? Sen yönetiyorsun. Yakayı uluslararası tefecilere kaptırdın. Son 15 yılda tefecilere 150 milyar dolar faiz ödediler.
15 yılda Londra’daki bir avuç tefeciye 150 milyar doları bu milletin fakir fukarasından topladığı vergilerle ödediler. Bunların yatacak yerleri yok. Hadi düşür bakalım faizi? İçerideki bir gruba 675 milyar lira ödediler. Esnaf emekli taşeron işçisi kardeşim duysun ödenen faizlerle bu ülkeye ne yapılırdı? Yakayı tefeciye kaptırmış şimdi Türkiye’nin beka sorunu var diyor.

“FERİŞTAHINIZ GELSE GÖZÜMÜZÜ KORKUTAMAZ”

Mevlana da adalete önem verir. Adaletin olmadığı yerde devlet olmaz huzur olmaz barış olmaz. Bu hükümete destek vermek harama ortak olmak demektir. ‘Kılıçdaroğlu şu cümlen yanlış’ desinler. Hiçbir cümleme ‘yanlıştır’ demiyorlar ama ‘şikayetçiyiz savcı fezleke düzenlesin Kılıçdaroğlu’nun gözünü korkutalım.’ Sizin feriştahınız gelse bizim gözümüzü korkutamaz.

“1 MİLYONA YAKIN MAĞDUR YARATTILAR”

20 Temmuz darbesi oldu OHAL ilan ettiler. ‘FETÖ’cülerle mücadele edeceğiz.’ Bugün karar almışlar tekrar 3 ay daha uzatıyorlar. FETÖ’cüleri temizlemişseniz niye OHAL? Muhalifler için. FETÖ’nün baklavacı esnaf sanayici ayağını buldular siyasi ayağı yok. Söyledim bir numaralı siyasi ayağı sarayda oturan zattır ne istediniz de vermedik diyen zattır. Neyi verdin sen? Gücün garibana yetiyor. Gazeteciler milletvekilleri içeride. 1 milyona yakın belki de aşkın mağdur yarattılar.

“İSTANBUL’U ALACAĞIZ PENDİK’İ DE VERİN”

Geçen gün İstanbul’dan Çınardere’den bir grup vatandaş geldi. Kartal Belediyesi tapu veriyor Pendik niye vermiyor? Vermemiz için Pendik’i bize vereceksiniz. Garibana nasıl tapu verilirmiş göreceksiniz. İstanbul’u alacağız Pendik’i de verin. 50 yıldır orada oturuyorlar. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u aldığın Sulukule orada Romanlar var o Romanlara dokunmuyor. Pendik’teki bu arazi de çok değerli bir yer olmuş. Bize gelip bizden adalet isteyenler geçmişte AK Parti’ye oy vermişler. Verebilirler. Mazlumun yanında durmak bizim namus borcumuzdur dedik.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.