Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırı

Saldırganın iki yumruğu Kılıçdaroğlu’nun yüzüne geldi. CHP lideri aldığı darbelerin etkisi ile sersemleyip yere düştü…

Kılıçdaroğlu saldırının ardından olay yerinden makam odasına götürüldü.

Bu sırada bazı milletvekillerinin ağladığı görüldü…

Saldırgan koruma polisleri tarafından yere yatırıldı.

KONUŞMASI

Kılıçdaroğlu yaklaşık 10 dakika sonra CHP grubunda kürsüye çıkarak beklenen konuşmasını yapmaya başladı…

Kılıçdaroğlu, “Yumrukla geri adım atmayız. Bu Cumhuriyet Halk Partisi başkanına yapılan ilk saldırı değildir. İsmet İnönü’ye de taş atıldı, saldırılar yapıldı. Ama bir tek hedefimiz var. Bu ülkeye demokrasiyi ya getireceğiz ya getireceğiz” diye konuştu

SALDIRI NASIL OLDU?

BDP grubunda Sebahat Tuncel konuşmasını yaptıktan sonra Sırrı Sakık, Altan Tan ile koridora çıktı. Sakık o sıra CHP grubuna yürüyen Kemal Kılıçdaroğlu ile sohbet etti. Sakık’ın yanından ayrılan CHP lideri grup salonuna doğru yürümeye başladı.

ORTA BOYLU, KAHVERENGİ MONTLU

Bu sırada BDP grubundan çıkan kahverengi montlu genç adam uçarak Kılıçdaroğlu’na art arda iki yumruk vurdu. Kılıçdaroğlu, sert yumruklar üzerine sendeledi.

Kılıçdaroğlu’nun koruma ekibi saldırganın üzerine çullandı. CHP’lilerin linç etmeye kalktığı saldırganı meclis polisi tünel bölümünden uzaklaştırdı. Saldırgan gözaltına alındı.

Bazı CHP’lilerin ağladığı, sinir krizi geçirdiği görüldü. Saldırganın kimliği henüz belli olmadı. (Namık Durukan-Ankara)

SALDIRGANIN İLK İFADESİ: BEN ALPEREN’İM

Kılıçdaroğlu’na saldıran kişi, polisteki ilf ifadesinde adının “Orhan Öven” olduğunu söyledi. Saldırgan, Erzurum’dan geldiğini ve Alperen olduğunu belirtti.

Saldırgan Orhan Öven, ilk ifadesinde, “CHP grubuna geldiğimi söyleyerek Meclis’e girdim. Ben Alperen’im. Yumruklamayı kafaya koydum, o yüzden geldim. Bekledim girişini, uygun fırsatta da yumruğu attım” dediği öğrenildi.

Gürsel Tekin, “CHP milletvekillerinin olası müdahalesinden çekinildiği için derhal meclisten çıkarıldı. Kendisinin terörle mücadele şubesine götürüldüğü bilgisi bize verildi” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here