Maltepe Cezaevi’ne konuldu

Sultanahmet’teki İstanbul Adliyesi’nden, Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne ait zırhlı araçla ayrılan zanlı C.G, yoğun güvenlik önlemleri altında götürüldüğü Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne teslim edildi.

C.G PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ”

Münevver Karabulut’un katil zanlısı C.G’nin avukatı Aytekin Kaya, müvekkilinin, hakkındaki suçlamaları kabul ettiğini ve pişman olduğunu söylediğini belirtti.

Sultanahmet’teki İstanbul Adliyesi’nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan avukat Kaya, tutuklanan C.G’nin sevk maddesinin, TCK’nın 82/1 a, b ve e bentleri (tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek, çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişilere karşı kasten adam öldürme) olduğunu belirtti.

Müvekkilinin savcılıkta susma hakkını kullanmadığını dile getiren Kaya, C.G’nin sorguda çok güzel cevaplar verdiğini kaydetti.

Kaya, ”Suçlamaları kabul etti. Pişman olduğunu söyledi. Her savunmasında (keşke ben bin kere ölseydim) dedi” şeklinde konuştu.

C.G’nin teslim sonrası hiç uyumadığını ifade eden Kaya, zanlının fiziki bir rahatsızlığı bulunmadığını, ancak yorgun olduğunu söyledi.

Avukat Kaya, iddianamenin henüz hazırlanmadığını da dile getirdi.

Cinayet nedeniyle ilgili de Kaya, bunu açıklaması durumunda dosyadaki ifadeleri ifşa etmiş olacağını, bunun da usule uygun olmayacağını kaydetti.

Kaya, soruşturmada kısıtlılık kararı bulunduğunu ifade ederek, aynı zamanda sorgusu yapılan kişinin de bir çocuk olduğunu vurguladı.

C.G’nin ikna edilerek mi teslim edildiğinin sorulması üzerine de avukat Kaya, bu sorunun muhatabının kendisi olmadığını söyledi.

ERDOĞAN: ADALET YERİNİ BULSUN

Öte yandan Başbakan Tayyip Erdoğan, Münevver Karabulut’un katil zanlısı C.G’nin teslim olmasıyla ilgili ”Bundan sonraki süreç savcılık sürecidir. Yargıyı takip edeceğiz. Temennim odur ki adaletin yerini bulması hususunda önemli bir adım atılmış olur ve adalet yerini bulur” dedi.

İstanbul Kongre Merkezi’nin açılışının ardından basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, C.G’nin teslim olmasıyla ilgili bir soru üzerine, İstanbul Valisi Muammer Güler ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın detaylı açıklamayı yaptığını, kendisinin bu açıklama üzerine yeni bir açıklama yapmasına gerek olmadığını söyledi.

Kendilerinin başından itibaren ”Sabırla bizi izleyin” dediklerini hatırlatan Erdoğan, bu süreç içerisinde İçişleri Bakanı Beşir Atalay başta olmak üzere, İstanbul Valiliği, Emniyet Genel Müdürlüğü ve ilgili tüm birimlerin yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.