‘Muhsin Ertuğrul Tiyatro Ödülleri’ dağıtıldı

Törende, ”En Başarılı Yönetmen” ödülü, ”Çalıkuşu” oyunuyla Hakan Altıner’e verilirken, ”En Başarılı Oyun” ödülüne ”Maskeliler” layık görüldü.

”Umut Veren Oyunculuk” ödülünü, Tiyatro Adam’dan ”Albay Kuş” oyuncuları kazanırken, ”Dram Dalında En Başarılı Erkek Oyuncu” ödülünü Kazım Akşar ve Mehmet Gürhan, ”Komedi Dalında En Başarılı Erkek Oyuncu” ödülünü ise Cihan Ünal aldı.

Törende ”En Başarılı Kadın Oyuncu” ödülüne ise Günay Karacaoğlu, Bilge Şen ve Tilbe Saran layık görüldü.

”En Başarılı Özel Tiyatro” ödülünde ise Tiyatro Kedi birinciliği, Müjdat Gezen Tiyatrosu ikinciliği ve Tiyatro Ayna da üçüncülüğü kazandı. ”En Başarılı Yeni Tiyatro” ödülünü ise Tiyatro Ada aldı.

Törende ”En Başarılı Oyun Müziği” ödülünü ”Çalıkuşu” oyununun müziğiyle Birol Yayla ve Şenol Filiz kazanırken, ”En Başarılı Oyunlaştırma” ödülü ”Kırmızı Pazartesi” adlı oyunuyla Macit Koper’e, ”En Başarılı Çevirmen” ödülü ise ”Acı” oyunuyla Selma Yeşilbağ’a verildi.

”En Başarılı Işık” ödülünü Kemal Yiğitcan, ”En Başarılı Dekor” ödülünü Barış Dinçer, ”En Başarılı Giysi” ödülünü Türkan Kafadar ve Duygu Türkekul kazanırlarken, ”Tiyatroya Emek Ödülü”ne layık görülen Necla Uygur’un ödülünü oğlu Süheyl Uygur aldı.

Kazananlara ödüllerini, Şişli Belediye Başkanı Sarıgül ile tiyatro sanatçıları Haldun Dormen ve Müjdat Gezen sundular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here