İNGİLTERE´DEN… Gelde yaşa böyle dünyada!

Demokrasi ve insan haklarının beşiği olarak bilinen İngiltere´de¸ ailesi tarafından istenmeyen 3 yaşındaki Tiffany Hirst¸ böceklerin istila ettiği bir odada açlıktan ölmüş bir şekilde bulundu.

İnsanın tüylerini diken diken eden olay¸ ülkenin Sheffield bölgesinde meydana geldi. Her gün yüzlerce İngiliz´in geyik muhabbetleri eşliğinde kadeh tokuşturduğu bir pub´ın üstkatındaki bir odada¸ 3 yaşındaki bir kız çocuğu 3 gün boyunca yardım çığlıkları atıyor¸ fakat ne müşteriler¸ ne de pub çalışanları¸ hiç kimse küçük kızın yardım çığlıklarını duymuyor.

Ve küçük kız günler sonra açlıktan ölüyor!..  

Küçük kızın ölü bulunduğu odada araştırma yapan polis¸ yaklaşık 3 gün boyunca odada kilitli kaldığını sanılan küçük kızın¸ vucudunun çeşitli bölgelerinde çok sayıda böcek ısırıklarına rastlandığını açıkladı.

Dün de Sheffield Ceza Mahkemesi´nde görülen davada mahkeme heyeti¸ 3 yaşındaki Tiffany´in cansız bedeninin bulunduğu sırada 1 yaşındaki bebekten daha hafif ve zayıf olduğunu¸ aşırı kötü beslenme neticesinde zatürreden öldüğünü duyurdu.
Mahkeme ayrıca¸ çocuklarını odaya kilitlemeyi alışkanlık edinen anne Sabrina Hirst (22) ve baba Stepfather Robert Hirst´in (54)¸ küçük kızın ölümünden önce de 12 ay boyunca çocukları odaya kitlediklerini belirtti.

Soruşturmayı yürüten polis şefi Steve Williams¸  yeni yürümeye başlayan¸ sevilmeyen ve istenmediği için ölüme terk edildilen küçük kızın cansız bedenini bulan polislerin¸ olayın şokunu hala üzerlerinden atamadıklarını söylüyor.

Tiffany´i bulduklarında sanki kolay kırılabilen ince bir porselen bebek gibi zayıf ve küçük olduğunu anlatan Williams¸ bu insanlık dışı vahşetin¸ 3 yaşındaki bir kız çocuğuna yapılmasına nasıl izin verildiğini hala anlayamadığını da şaşkınlık ve üzüntüyle ifade ediyor .  

Williams¸ ˝Bu ´yürek parçalayıcı´ bir olay…˝ diye ekliyor.

Mahkeme¸ cinayetle suçlanan karı-kocanın cezasını hafifleterek¸ ihmal ve kasıtsız cinayete çevirdi.

Çiftin suçlu bulunması durumunda ise 20 yıldan fazla hapis cezasına çarptırılmaları bekleniyor…

Dün Açık Gazete sayfalarında yer alan bir haberde¸ İngiltere´de 3.5 milyon çocuğun yoksulluk ve sefalet içerisinde yaşadığını ve bu rakamın geçtiğimiz yıl 100 bin daha arttığını belirtmiştim.

Aslında İngiltere´de çocuğu olan ailelere ´çocuk yardımı´ adı altında belirli bir miktarda para yardımı yapılıyor.Fakat belediyeden bir ev¸ birazda para yardımı almak için erken yaşta anne olmayı göze alan kimi İngiliz kadınları¸ dünyaya getirdikleri bu çocuklara sağlıklı bir yaşam koşulları sağlayamıyor. Daha 17-18 yaşında çocuk sahibi olan genç anne¸ uyuşturucu¸ alkol ve parasızlık nedeniyle erken yaşta bunalıma giriyor. Bir süre sonra kendi çocuğunu belki de bir yük olarak görmeye başlıyor?..

Her gün benzer örnekleriyle karşılaşıyoruz High Street´te. Bir elinde sigara¸ öteki elinde bira¸ bebek arabasını ayaklarıyla iten genç anneler¸ bebek arabasını istasyon köşesine bırakıp¸ gelen giden yolculardan bilet ve para dilenen genç anneler¸ bir pub´ta içmeye bebeğini yanında götüren genç anneler; 19-20 yaşındaki kocasıyla sokak ortasında bağıra çağıra kavga eden genç anneler¸ hafta sonu çocuğunu evde bırakıp¸ diskoya eğlenmeye giden genç anneler…ve daha niceleri…

Vicdansız anne-babalar¸ çocuklarını odaya kitleyip¸ ölüme terk ediyorlar! Gelde yaşa bu dünyada!..
   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.