Palalı: Bir iki ay yatar çıkarım!

Hakkında tutuklama kararı çıkan Sabri Çelebi, Fas’a gitti. Vatan’a konuşan Çelebi, bir hafta içerisinde Türkiye’ye döneceğini söyledi.

Gezi Parkı eylemcilerine palayla saldırmasıyla gündeme gelen Sabri Çelebi’nin hakkında yakalama kararının çıkartılmasının ardından Fas’a gitmesi kafaları karıştırdı. VATAN’ın ulaştığı Çelebi, kaçmadığını ameliyat olan kayınpederini eşi ve çocuğuyla ziyaret etmeye geldiğini ifade etti.

Çelebi, şunları söyledi:

Medyayı suçladı

“Medya haklının yanında değilmiş, doğru haber yapmıyormuş bunu gördüm. Medya beni cani yaptı, katil yaptı. Allah benim o an ki yaşadığım her şeyi bunları yazanlara da yaşatsın. Bu adam niye böyle yaptı, niye araştırmıyorlar bunu? Herkes bu ülkenin bölünmesini istiyor onu anladım.”

‘Kimse yaralanmamış’

“Benim tutuklanma kararımı çıkartan basındır helal olsun. Onların ailesi yok zaten, sadece o kızın ailesi var. Birisi annenize küfür etse ne yaparsınız merak ediyorum. Niye kaçayım ki. Mahkeme süreci var. Ben geleceğim, itirazımı da yapacağım.

Yakalama kararının çıkacağının bile tahmin etmiyordum. Ben o haberleri okurken yurt dışındaydım. Nasıl tutuklama kararı çıkıyor? Kimse yaralanmamış, medikal tedavi görülmüş çıkmış. Ben 1-2 ay, 1 sene için memleketimi ailemi bırakacak değilim.”

Çelebi’nin 10 Ağustos’a dönüş bileti var

Serdar Çelebi, 6 Temmuz’da gözaltına alınmış, adli kontrole gerek görülmeden serbest bırakılmıştı. Savcı, 9 Temmuz’da karara itiraz etti.

Mahkeme 10 Temmuz’da dosyayı aldı, 11 Temmuz’da tutuklama ve yakalama kararı aldı. Çelebi’nin, 10 Temmuz Çarşamba günü saat 16.30’da Faslı eşi ve çocuğu ile birlikte Fas’ın Casablanca şehrine gittiği ortaya çıktı. Serdar Çelebi’nin bir ay sonraya, yani 10 Ağustos’a Türkiye’ye dönüş bileti aldığı öğrenildi. (Mustafa Uçar ALTUNTAŞ / VATAN)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − fifteen =