Polis, görgü tanığı arıyor

Türk ve Kürt nüfusunun yoğun olduğu Tottenham’da 12 Kasım cumartesi saat 12.40’ta siren çalarak olay yerine giden polis minibüsü Monument Way ve High Road’un kesiştiği kaldırımda yürüyen iki gence çarpmıştı. Olay yerine kısa sürede gelen ambulans ilk yardımı yaptıktan sonra yaralıları acele North London Hospital’a götürmüş. Yaralı gençlerden Kanıdağlı’nın kaldırıldığı hastanede ertesi sabah yaşamını yitirirken adı belirtilmeyen dizinden yaralı gencin de durumunun iyi olduğu belirtilmişti.


Polis açıklamasında polis minibüsünde bulunan birisi kadın iki polis hakkında Hornsey Coroner’s Court’da dava açıldığı yer aldı.


Kadın polisin kazada haif yaralandığı ve hastane de ayaküstü tedavisi yapıldığı da belirtildi. Açıklamada polisin profesyonel çalışma standartlarına uyması gerektiği vurgulanarak soruşturması süren elim kazanın ayrıca Independent Police Complaints Commission’a da (IPCC) yansıtıldığı belirtildi.


IPCC’den Deborah Glass, olay yerinden geçerken durup yaralılara ilk yardımda bulunan Volvo sürücüsü 35-40 yaşlarında siyahi bir kadın ile kontak kurmak istediklerini belirtti. Volvo’nun plakasını alma şansı olan olayın görgü tanıklarının acil olarak polise 020 7321 9913 numaradan bilgi vermeleri istendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.