Sonunda Mehmet Topuz’un gerçek takımı ortaya çıktı!

Sonunda Mehmet Topuz’un gerçek takımı ortaya çıktı!

0
PAYLAŞ

Mehmet Topuz, tapusu Fenerbahçe’de ama gönlü Beşiktaş’ta olan, son günlerin futbol gündemini allak bullak eden bir transfer gündeminin bir numaralı aktörü…

Tapusu Fenerbahçe’de; Çünkü Kayserispor ve sarı-lacivertli kulüp yöneticileri bunu böyle açıklıyorlar.
Beşiktaş bir taraftan ‘Biz anlaştık’ diyor, Topuz destekliyor. “Ben Beşiktaş’lıyım ve Fenerbahçe forması giymem” diyor. Transfer dönemlerinde sürekli bu tür açıklamalara rastlarız. Ama bir farkla; futbolcu imzayı attıktan sonra “Ben zaten doğuştan Beşiktaşlıyım, Fenerbahçeliyim, Galatasaraylıyım veya Trabzonsporluyum” der. Ama Mehmet Topuz gibi, daha imzayı atmadan, hem de transferi böylesine çıkmaza girmişken, “Ben şu takımlıyım, şu takımın formasını giyerim, bu takımın formasını asla giymem” diyen bir futbolcuya en azından bugüne kadar ben rastlamadım.

Beşiktaş yönetimi Mehmet Topuz’la anlaştıklarını ve Milli futbolcunun önümüzdeki sezon siyah-beyazlı formayı giyeceğini açıkladıktan sonra Fenerbahçe yönetimi “Biz bonservisini aldık” açıklamasını yapıyor.
İşte burada işler karışıyor.

Fenerbahçe “Biz aldık” derken, Topuz “Beşiktaşlıyım” diyor ve bir anda ortalık karışıyor.
Bir taraftan da Galatasaray’ın eski yöneticisi Fatih Gökşen “Topuz aslında Galatasaraylı” diyor.
Diğer yandan da Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Topuz’un kendisine Fenerli olduğunu söylediğini dile getiriyor.

Adeta bu iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor!
Ve en son Aziz Yıldırım’dan bir açıklama daha geliyor:
“Mehmet Topuz Ligtv.com.tr’ye de daha önce 3 büyükleri tutmadığını söylemiş”.

16 MAYIS 2006

Sayın Aziz Yıldırım’ın dile getirdiği bu söylemin bulunduğu röportajı 16 Mayıs 2007’de yaptık Mehmet Topuz’la.
Kayserispor tesislerinde, yönetim kurulu toplantı odasında gerçekleştirdik röportajı.
Mehmet Topuz bugün olduğu gibi o dönemde transferin gözdesiydi. Hatta Kayserispor Başkanı Recep Mamur, “Satmıyorum, bilboardlara reklam vereceğim” demeye kadar işi getirmiş durumdaydı ve doğal olarak Topuz’la transferinide konuşmuştuk. Ardından doğal olarak tuttuğu takımı da sormuştum kendisine.

RÖPORTAJDA POLİTİK YANIT VERMİŞTİ !..

Topuz’a, “Futbolculara hep tuttuğun takım var mı? diye sorulur. Futbolcular da ‘Küçükken bir takım tutuyordum ama artık profesyonelim, tutmuyorum’ derler” dediğimde, kendisi ilk olarak şu cevabı vermişti:
“Benim abim Kayserispor Taraftarlar Derneği’ndeydi. Benim de elimden tutardı ve küçük yaşta maçlara götürürdü. Deplasmanlara bile götürürdü. Kayserispor aşkıyla büyüdüm”.

“Sen Kayserispor taraftarısın ve 3 büyüklerden hiçbirini tutmadın yani” dediğimde de
“Yok tutmadım. Küçük yaştan beri, kendimi bildim bileli hep Kayserispor’un maçlarına gidip geldim. O yüzden Kayserisporluyum” cevabını vermişti bana.

Ancak bu bölüm röportajda yazılması kaydıyla söyledikleriydi Topuz’un. Yani bir anlamda politik bir cevaptı.

“BEŞİKTAŞLIYIM”

Ancak Mehmet Topuz, küçüklüğünde tuttuğu takımı “Yazılmaması koşuluyla” söylemişti bana. Ve gazetecilik kuralları gereği bunu hiçbir yerde yazmadım ve söylemedim.

Ancak son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından, Mehmet Topuz’un o gün yazılmaması koşuluyla söylediği hangi takımı tutuğu gerçeği, bugünlerde dile getirdiği söylemleri doğruluyor.

Mehmet Topuz, o gün off the record olarak bana küçüklüğünden beri Beşiktaşlı olduğunu söylemişti. Bugünlerde söylediği gibi.

Tam 2 yıl önce yine transferin bir numaralı gündem maddesini oluşturan Mehmet Topuz, bundan 5 yıl önce Galatasaray yöneticilerine “Galatasaraylıyım”, geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe yöneticilerine “Fenerbahçeliyim” Beşiktaş ile anlaştıktan sonra ise televizyon kameralarına “Beşiktaşlıyım” açıklamasını yaparken bir anlamda “Mehmet Topuz hangi takımla görüşüyorsa o takımı tuttuğunu söylüyor” kanısını gözler önüne seriyor.

Ama bir gerçek var ki, Mehmet Topuz, hiçbir kulübün temsilcisi olmayan bana, 16 Mayıs 2007’de gerçekleştirdiğim röportajda yazılmaması kaydıyla “Beşiktaşlıyım” demişti.

Erdem Erol
Ligtv.com.tr Haber Müdürü

BİR CEVAP BIRAK

9 − 4 =