“Soykırımı babasına sorsun”

Erdoğan şunları söyledi:

Elbetteki Filistin’li kadınları, Gazzeli kardeşlerimi özellikle selamlıyorum. Filistin’in kadınları yarım asırdır çok ağır bir imtihandan geçiyorlar. Onların onurlu gururlu kararlı mücadelesi sadece İslam dünyasına değil, tüm dünya kadınlarına örnek teşkil ediyor.

Kadınlar tarihin her döneminde değişimin sahibi oldular. Değişime ne kadar sahip çıktılarsa, toplumlar da ülkeler de o kadar değişti dönüştü. Kadın haklarının ileriyle gittiği toplumlar her alanda ilerlediler. Huzura kavuştular. Kadınların ezildiği örselendiği ötelendiği toplumlar, kadın haklarının çiğnendiği toplumlar ise her alanda geriye gittiler. Geride kaldılar.

AYAĞININ ALTINDAN ÖPECEĞİM ANNEMDEN MAHRUMUM

Cennet annelerin ayaklarının altındadır. Ben ayağının altını öpeceğim annemden mahrumum. Çok önemli burası. Bizim medeniyetimizin mensupları için, anneler ayaklarının altı öpülesi muhterem varlıklardır.

Dikkat ediniz yabancılar tarafından değil bizzat kendi insanı, kendi dindaşları tarafından sokakta camide topluca katledilen, Iraklı kadınlar ve erkekler nedeniyle öz eleştiri yapmak zorundayız. İstanbul’da bir belediye otobüsünde, Siirt’te, Ankara’da katledilen kızlar, çocuklarını korumak için canlı bombanın üzerine atlayan kadınlar için birlik olmalıyız. Elbette İslam coğrafyasını yoksulluğa mahkum edenleri eleştireceğiz. Elbette İslamafobia’yı ırkçılığı şiddetle eleştireceğiz.

Ama onları eleştirdiğimiz kadar kendi özeleştirimizi yapabilirsek sorunlara çözüm getirebileceğimize inanıyorum. Böyle zengin bir tarihe böyle insan odaklı sevgi odaklı bir medeniyete sahip olanların, kadın hakları konusunda en mükemmeli yakalamaları kaçınılmaz bir zorunluluktur.

SARKOZY SEÇİM KAZANMA HIRSINA GİRDİ

Dün Fransa Ulusal Meclis’inde Türkiye’yi yakından ilgilendiren bir yasa kabul edildi. Böyle bir toplantıda Fransa’ya geçmek doğru mu diye düşünenler olabilir. Dün bu konuya ilişkin değerlendirmelerimizi yaptık. Bazı tedbirleri açıkladık. Bugün Fransa’da yaklaşık 5 milyon Müslüman var. Fransa ve Avrupa’da ayrımcılığın, Müslüman karşıtlığının ne kadar tehlikeli boyutlara ulaştığı ortaya konulmuştur. Sarkozy, Türk ve Müslüman düşmanlığı üzerinden seçim kazanma hırsına girmiştir.

SARKOZY CEZAYİR’DEKİ SOYKIRIMI BİLMİYORSA BABASINA SORSUN

Cezayir’de 1945 yılından itibaren tahminen nüfusun yüzde 15’i orada Fransızların katliamına uğramıştı. Bu bir soykırımdı. Cezayirliler fırınlarda topluca yakıldı. Eğer Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Sarkozy bu soykırımı bilmiyorsa, gitsin babası Sarkozy’ye sorsun. Babası, 1940’larda Cezayir’deki Fransız lejyonunda askerlik yaptı. Eminim ki oğluna katliam hakkında söyleyecek çok sözü vardır.

AYRINTILAR GELECEK…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.