Stepler’den Akdeniz’e müzik yolculuğu

Alev Trio, besteleri geleneksel müzik ve doğaçlamalar ile harmanlayan akustik ve modern bir sese sahip. Fransa’da Türkiye Mevsimi çerçevesinde yorumladıkları Steplerden Akdeniz’e isimli çalışması ile Trio Alev, dinleyicilerini zengin Türkiye müziklerinde unutulmaz bir yolculuğa davet ediyor.

Ismail SKHAN (saz-türkü) Talip Özkan’ın öğrencisi. Skhan yirmi yıldır çok yönlü bir enstrüman olan sazını geniş kitleler ile paylaşıyor. Anadolu ve Türkiye’yi katetmiş ozan ve saz şairleri geleneği çizgisinin devamında yerini almış bir sanatçı.

Christian “Kiane” FROMENTİN (kemençe, gheytchak, koro) Poitiers Üniversitesi’nde müzikoloji bölümünde okudu. Oryantal müziğe olan tutkusu onu kemençe çalışmak üzere Paris’e yönlendirdi. Christian “Kiane” Fromentin halen yaşamakta olduğu Marsilya’da Osmanlı, İran ya da Hint müzikleri üzerine çalışıyor ve Fransa’da kemençe çalgısının kullanımını geliştiriyor (ADAMI eğitmeni).

Eğitim olarak Doğu’nun, kültür olarak Avrupa’nın etkisindeki vurmalı çalgıcı Benjamin LAUBER, güncel, geleneksel ya da sanat müzikleri ile çağdaş besteler arasındaki bağı inceliyor. Akdeniz, Balkan, Doğu veya caz müziğinden etkilenmiş çeşitli repertuarlarla çok sayıda müzisyene eşlik eden Lauber besteleri geleneksel müzik ve doğaçlamalar ile harmanlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here