Suriyelilere yardıma plaket

ürkiye’de misafir edilen Suriye’lilerin ihtiyaçlarını karşılayan Türk Kızılayı’na TÜMİŞAD 2012 yılında 100 bin doların üzerinde bir değerde giysi yardımında bulunmuştu.

Macaristan’dan sağladığı çok sayıda giysi eşyasını düzenlenen törenle Kızılay’a teslim edilmişti. Törende Kızılay Birinci Genel Başkan Vekili Hasan Karahan ve Macaristan İstanbul Başkonsolosu Gabor Kiss de yer almıştı. TÜMİŞAD çok sayıda çeşitli giyim eşyasını Macar işadamlarından temin ederek büyük destek vermişti.

TÜMİŞAD’a Kızılay Bayrampaşa şubesi vasıtasıyla sağlamış olduğu maddi ve manevi destek ve ilgiden dolayı şükran plaketi sunuldu. Plaket, 16 Şubat Cumartesi akşamı Üsküdar Filizler Köftecisinde düzenlenen coşkulu bir törenle Türk Kızılayı Bayrampaşa Şube Başkanı Ecz. Ali Murat Duman, Bayrampaşa Kaymakamı Hasan Gözen ve Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler tarafından takdim edildi.

Macaristan ve Türkiye bizler için çok kıymetli

TÜMİŞAD Başkanı ve DEİK – DTİK Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Osman Şahbaz törende şunları söyledi:

”Türk Kızılayı kutsal bir görevi misyon edinmiştir. Eşi benzeri olmayan güzel organizasyonlara imza atıyorlar. Bizim de çorbada tuzumuz olsun istedik. Macaristan ve Türkiye bizler için çok kıymetlidir. Bizler hem Macaristan’da, hem de Türkiye’de bu tür yardım ve katkıları Dernek olarak daha önce de yapmıştık. Bundan sonra da katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bu tür insani yardımlar iki ülke arasındaki derin ve sıcak bağları daha da güçlendirecektir. Özellikle bizlere yol gösteren İstanbul ve Ankara’da çok dinamik, çalışkan, Türk dostu genç Macar diplomatlar görev yapıyorlar. Bu her ülke ülke adına büyük bir şanstır…”

Ecz. Ali Murat Duman ise konuşmasında, “TÜMİŞAD Türk Kızılayı’nın perspektifini Balkanlar’dan Avrupa’ya taşımıştır. TÜMİŞAD ile Türk Kızılayı’nın imzalamış olduğu stratejik ortak çalışma protokolünün benzerini Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu ile de oluşturarak zenginleştirmek düşüncesindeyiz. İlk adımı bu hafta içerisinde Genel Başkan Ayhan Bölükbaşı’yı ziyaret ederek atmış bulunuyoruz” dedi.

Program sonrası hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ten + 20 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.