Türk öğrencilere profesyonel destek

İngiltere’de ilk kez Türk öğrencilerine profesyonel yardım sunmak amacıyla eğitimde marka olan E-Eğitim Danışmanlığı ile vize konularinda uzmanlasmis OEC Visas biraraya gelerek ögrencilere sundukları hizmetleri arttıracaklarını açıkladılar.


E-Eğitim Danışmanlık’tan Dr. Mustafa Özer, oluşumun yaşama geçmesiyle ciddi bir boşluğun doldurulacağını belirtti.


İsbirliginin toplumsal bir işlevi yerine getireceğini vurgulayan Dr. Özer, ilerleyen dönemlerde bu hizmetlerin daha da farklı boyutlara getirilecegini söyledi.


Dr. Özer, isbirliginin önemini şöyle anlattı:


“İngiltere’de eğitim sektörü bacasız bir sanayi. Ciddi eğitim kurumlarının yanısıra pek çok kapkaçcı naylon kuruluşlar da var. Eğitimde zamanın iyi kullanılması ve harcamaların son derece titizlikle yapılması gerekir. Eğitim öyle kulaktan dolma ya da eş dost önerisiyle tercih edilecek bir şey değil. Profesyonel yardım alınması gereken ve ne yazık ki bizim toplumumuzca da en çok da ihmal edilen bir konudur. İngiltere standartlarında hizmet veren iki uzman kuruluş bu isbirligi ile bir araya gelerek ilk kez profesyonel yardım için kolları sıvadı.”


Dr. Özer, bu isbirligi ile ilgili olarak çalışma alanları hakkında da “Öğrencilerin doğru, kaliteli ve güvenilir bir eğitim kurumunun seçilmesi, ülkedeki vize sorunuyla ilgili bürokrasiyi en kolay biçimde çözümlenmesi, eğitim süreci boyunca her türlü olası sorunların kolayca halledilmesi gibi hizmetleri sunacak” dedi.


İsbirliğini gercekleştiren iki tecrübeli kurumun deneyimlerini ve bilgilerini aktarmaları sonucunda öğrencilerin bir başka kültürdeki eğitim serüvenlerinde zorluk çekmelerini önleyeceğini belirten Dr. Özer, “Böylece öğrenciler yalnızca eğitimdeki başarılarına odaklanmaları sağlanacak. Ayrıca bu hizmetin bir diğer toplumsal faydası da Türkiye’nin gelişiminde öncü olacak nitelikli insanların yetişmesine katkıda bulunmaktır…” diye konuştu.


Gocmenlik Hukuku Uzmani Sıdıka Deveci ise işbirligindeki önemli noktaları şöyle belirtti:


“Önümüzdeki dönem Türkiye’nin AB’ye girişi icin çok önemli… Turkiye’yi iyi bir şekilde temsil edecek yüksek nitelikli ve eğitimli kişilere ihtiyac vardır. Türkiye’nin AB ile yapmış olduğu anlaşmalardan doğan haklarla ilgili  her geçen gün olumlu gelişmeler olmaktadır. Bu konuda halkımızı doğru ve sağlıklı bir şekilde bilgilendirmek ve yol göstermek asıl amacımızdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.