Türkcell Süper Lig 5’nci haftasında

Turkcell Süper Lig’de sezonun ilk derbisinde ezeli rakipler Galatasaray ile Beşiktaş yarın Mecidiyeköy’de karşı karşıya gelecek.

Ali Sami Yen Stadı’nda saat 21.00’de başlayacak dev maçta, kariyerinde ilk kez derbi yönetecek Bülent Yıldırım görev yapacak. Bülent Yıldırım’ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ile Alper Ulusoy yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise Süleyman Abay.

Derbi maçta hakem gözlemciliğini Erol Ersoy, Futbol Federasyonu temsilciliklerini ise Doğan Ertuğrul ile Hakkı Köklükaya yapacak.
Ezeli rakipler, derbi maç hazırlıklarını bugün yapacakları antrenmanlarla tamamlayacak.

Derbi için hafta içinde satışa çıkarılan biletlerin tamamı tükenmişti.

OLASI 11’LER

Derbi maça ezeli rakiplerin çıkması beklenen olası 11’leri şöyle:
Galatasaray: Franco, Sabri, Servet, Emre Aşık, Hakan, Keita, Mustafa, Mehmet Topal, Kewell, Arda, Baros.
Beşiktaş: Hakan, Ekrem, Sivok, Ferrari, İbrahim Üzülmez, Holosko, Ernst, Fink, Serdar Özkan, Tabata, Nihat.

GALATASARAY SERİ, BEŞİKTAŞ ZİRVEDEN KOPMAMAK PEŞİNDE

Derbi maça her iki takım da galibiyet parolasıyla çıkacak.

Turkcell Süper Lig’de bu sezon ilk 4 maçını da kazanan Galatasaray, derbide ev sahibi takım avantajını iyi kullanarak, galibiyet serisini sürdürmeyi amaçlıyor.

Galatasaray, 12 puan ve gol averajıyla Fenerbahçe’nin üstünde liderlik koltuğunda otururken, aynı zamanda attığı 13 golle de ligin en golcü takımı unvanının sahibi.

İlk 4 maçında sadece bir kez galip gelen, 3 maçta berabere kalan geçen sezonun çifte kupalı şampiyonu Beşiktaş ise 6 puan ve gol averajıyla 8. sırada yer alıyor.

Siyah-beyazlılar, son 11 maçta 10 kez yenildikleri Ali Sami Yen Stadı’ndan bu kez galip ayrılarak, zirve yarışından kopmamak istiyor.

İlk 4 maçta sadece 3 gol atabilen, buna karşın kalesinde tek gol gören ve Gençlerbirliği ile birlikte ligin en az gol yiyen takımı durumundaki Beşiktaş, kötü gidişatına derbide son vermeyi umuyor.

SAKATLAR VE MİLLİ TAKIM YORGUNLARI CAN SIKIYOR

Sezonun ilk lig derbisi öncesi her iki takım da sakat ve milli takımlardan yorgun dönen futbolcuları açısından sıkıntılı bir dönem geçiriyor.
Sarı-kırmızılı ekipte sakatlığı bulunan Gökhan Zan, eski takımı Beşiktaş’a karşı yarınki maçta forma giyemeyecek. “Cim Bom”da ayrıca, Ayhan ve Aydın’ın da sakatlıkları bulunuyor. Emre Güngör ise sakatlık sonrası son idmanda takımla birlikte çalıştı.

Galatasaray’da, Brezilya Milli Takımı kampından yorgun dönen Eleno’nun, derbide sonradan oyuna girmesi bekleniyor.

Beşiktaş’ta ise sakatlıktan yeni kurtulan Yusuf, İbrahim Toraman, Bobo ve Nobre takımla birlikte sadece dünkü antrenmana katılabildi. Batuhan, sakatlık sonrası takımla birlikte çalışmalara henüz başlayamadı. Şili Milli Takımı kampından bu akşam dönecek olan Tello’nun, Elano gibi oyuna sonradan dahil olması yüksek olasılık.

Her derbide sürpriz oyuncu tercihleriyle dikkati çeken teknik direktör Mustafa Denizli’nin, ilk 4 maçta kaleyi koruyan Hakan ile sakatlığı geçen Rüştü arasında tercih yapması, yeni transfer Tabata’ya ilk 11’de şans vermesi bekleniyor.

HAFTANIN MAÇLARI

Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, profesyonel liglerde haftanın programı şöyle:

TURKCELL SÜPER LİG

Yarın:
21.00 Kayserispor-Ankaraspor (Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has)
21.00 Galatasaray-Beşiktaş (Ali Sami Yen)
21.00 Denizlispor-Diyarbakırspor (Denizli Atatürk)
21.00 Manisaspor-Sivasspor (Manisa 19 Mayıs)
13 Eylül Pazar:
17.00 İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Trabzonspor (Atatürk Olimpiyat)
21.00 Bursaspor-Fenerbahçe (Bursa Atatürk)
21.00 Gaziantepspor-Kasımpaşa (Kamil Ocak)
21.00 Gençlerbirliği-Eskişehirspor (Ankara 19 Mayıs)
21.00 Antalyaspor-Ankaragücü (Antalya Atatürk)

BANK ASYA 1. LİG

Yarın:
16.00 Orduspor-Kayseri Erciyesspor (Ordu 19 Eylül)
20.30 Hacettepe-Boluspor (Ankara 19 Mayıs)
13 Eylül Pazar:
16.00 Mersin İdmanyurdu-Giresunspor (Tevfik Sırrı Gür)
16.00 Kartalspor-Dardanelspor (Kartal)
16.00 Çaykur Rizespor-Samsunspor (Yeni Rize)
20.30 Konyaspor-Bucaspor (Konya Büyükşehir Belediyesi Atatürk)
20.30 Kardemir Karabükspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)
20.30 Karşıyaka-Altay (İzmir Atatürk-Seyircisiz)
14 Eylül Pazartesi:
20.30 Kocaelispor-Adanaspor (İsmetpaşa)

TFF 2. LİG

1. Grup
——-
Yarın:
16.00 Gebzespor-Zeytinburnuspor (Gebze İlçe)
16.00 Yalovaspor-Güngören Belediyespor (Yalova Atatürk)
13 Eylül Pazar:
16.00 TKİ Tavşanlı Linyitspor-Körfez Belediyespor (Tavşanlı Ada İlçe)
16.00 Bozüyükspor-Türk Telekomspor (Bozüyük İlçe)
16.00 Beykoz 1908-Sakaryaspor (Beykoz)

2. Grup
——-
Yarın:
16.00 Denizli Belediyespor-Konya Şekerspor (Doğan Seyfi Atlı)
13 Eylül Pazar:
16.00 Eyüpspor-Akhisar Belediyesi Gençlikspor (Eyüp)
16.00 Turgutluspor-İstanbulspor (Turgutlu 7 Eylül)
16.00 Alanyaspor-Göztepe (Alanya Milli Egemenlik)
20.30 Fethiyespor-Tepecikspor (Fethiye İlçe)

3. Grup
——-
13 Eylül Pazar:
16.00 Erzurumspor-Karsspor (Erzincan 13 Şubat)
16.00 Akçaabat Sebatspor-BUGSAŞ Spor (Akçaabat Fatih)
16.00 Ofspor-Pursaklarspor (Of İlçe)
16.00 Tokatspor-Trabzon Karadenizspor (Tokat Gaziosmanpaşa)
16.00 Etimesgut Şekerspor-Çorumspor (Ankara OSTİM)
16.00 Çankırı Belediyespor-Kırşehirspor (Çankırı Atatürk)

4. Grup
——-
13 Eylül Pazar:
16.00 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Spor-Adana Demirspor (Seyrantepe DİSKİ Spor Tesisleri)
16.00 Adıyamanspor-Malatyaspor (Adıyaman Atatürk)
16.00 Mardinspor-Tarsus İdmanyurdu (Mardin 21 Kasım)
20.30 Elazığspor-İskenderun Demir Çelikspor (Elazığ Atatürk)
20.30 Belediye Vanspor-Şanlıurfaspor (Diyarbakır Atatürk-Cezalı)

TFF 3. LİG

1. Grup
——-
13 Eylül Pazar:
16.00 İnegölspor-Alibeyköyspor (İnegöl İlçe)
16.00 Balıkesirspor-Küçükköyspor (Balıkesir Atatürk)
16.00 Bursa Nilüferspor-OYAK Renault (Veledrom Dış Saha)
16.00 Çerkezköy Belediyespor-Bandırmaspor (General Basri Saran)
16.00 Gaziosmanpaşaspor-Lüleburgazspor (Gaziosmanpaşa)

2. Grup
——-
13 Eylül Pazar:
16.00 Ispartaspor-Muğlaspor (Isparta Atatürk)
16.00 Altınordu-Tekirova Belediyespor (Buca İlçe)
16.00 Torbalıspor-İzmirspor (Torbalı 7 Eylül)
16.00 Nazilli Belediyespor-Afyonkarahisarspor (Nazilli İlçe)

3. Grup
——-
13 Eylül Pazar:
16.00 Ankara Demirspor-Kartal Belediyespor (Cebeci İnönü)
16.00 Anadolu Üsküdar 1908-Orhangazispor (Vefa)
16.00 Kırıkkalespor-Keçiörengücü (Kırıkkale Fikret Karabudak)
16.00 Maltepespor-Beylerbeyi (Beylerbeyi 75. Yıl)
16.00 Gölcükspor-Darıca Gençlerbirliği (İhsaniye)

4. Grup
——-
13 Eylül Pazar:
16.00 Kastamonuspor-Pazarspor (Kastamonu Gazi)
16.00 Arsinspor-Gümüşhanespor (Arsin İlçe)
16.00 Yalıspor-Sürmenespor (Yavuz Selim)
16.00 Bafra Belediyespor-Araklıspor (Bafra İlçe)
16.00 Ünyespor-Yimpaş Yozgatspor (Ünye İlçe)

5. Grup
——-
13 Eylül Pazar:
16.00 Batman Belediyespor-Hatayspor (Batman 16 Mayıs)
16.00 Siirtspor-Malatya Belediyespor (Siirt Atatürk)
16.00 Belediye Bingölspor-Şanlıurfa Belediyespor (Bingöl Şehir)
16.00 Kırıkhanspor-Batman Petrolspor (İskenderun 5 Temmuz)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.