Yeni milletvekillerine polis gazı

Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku’nun desteklediği ve milletvekili seçildikten sonra tutuklu bulundukları cezaevlerinden çıkarılmayan milletvekilleri için Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü, Sırrı Süreyya Önder ve Levent Tüzel’in de aralarında bulunduğu grup, Şişli Camii önünde toplandı.

Taksim Meydanı’na yürüyerek, burada bir açıklama yapmak isteyen grup, çevik kuvvet ekiplerince engellendi. Polisle milletvekilleri arasında süren yürüme pazarlığı polisin müdahalesiyle sonuçlandı. Polis, gruba biber gazıyla müdahale etti. Gazlı müdahele sonucunda Şişli’de göz gözü görmedi.

ÇOCUKLAR DA ETKİLENDİ

Gazdan, milletvekilleri de etkilendi. Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in de gazdan etkilendiği görüldü. Sebahat Tuncel’in ise gazın etkisini limonla gidermeye çalıştığı kameralara yansıdı. Gazdan etkilenen küçük bir çocuk ise polisler tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı.

Eylemciler ise gazlı müdaheleye ve çocukların etkilenmesine tepki gösterdi. Bağımsız milletvekili Sırrı Süreyya Önder ise yaptığı açıklamada müdaheleye sert tepki gösterdi.

POLİSİN AÇIKLAMASI

Polis ise yaptığı açıklamada gösteri alanında 10’a yakın molotof kokteyli bulunduğunu, PKK lehine sloganlar atıldığını açıkladı. Polise göre olaylarda 6 polis memuru da yaralandı…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here